"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

YouTube Yeni Tasarıma Geçiyor

Sedat | 24 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Uzun süreden beri tasarım konusunda çalışmaları sürdüren YouTube yeni tasarımına geçiş yapmaya başladı.

2 yıldan beri özellikle mobil olarak başlatılan tasarım değişikliği masaüstü versiyonunda da aktif hale getirildi. Kademeli olarak tüm kullanıcıların zaman içerisinde yeni tasarımı kullanmaya başlayacağı belirtilirken yeni tasarımını en önemli özelliklerinden bir tanesi YouTube içerisindeki içeriklerin daha fazla ön plana çıkarılması oldu.

Yeni videoları ya da kanalları keşfetmek için özel bölümlerin açıldığı görülürken kişiler tasarımdaki sadelik sayesinde sitede daha kolay bir şekilde işlem yapabilecek. İçeriklerin ortaya çıkarıldığı ve tasarımın sade olmasına karşın oldukça başarılı olduğu yeni YouTube kullanıcılar tarafından da çok benimsendi.

Beğenildi

Güncellemeyi alan kişiler tarafından yapılan değerlendirmelerde YouTube'un yeni versiyonu eski versiyonuna göre çok daha başarılı olduğu belirtilirken kullanıcılar yaklaşık 1 ay içerisinde yeni YouTube tasarımını deneme imkanı elde edebilecek.

Sitenin sol tarafında yer alan klasik menünün kaldırıldığı görülürken böylece YouTube'da daha fazla geniş alan açılmış. Bu bakımdan böylesine büyük geniş alanda yapılan tasarım sayesinde YouTube çok daha etkin bir şekilde kullanılabilir hale gelmiş. Önümüzdeki dönemlerde tüm YouTube kullanıcılarına gösterilmeye başlanacak bu tasarım için genel olarak tepkilerin nasıl geleceği ise merak ediliyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi