"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

YouTube Yüzde 97’si HTTPS Üzerinden Çalışıyor

Sedat | 6 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google yaptığı son açıklamalarda YouTube trafik ile ilgili önemli verileri paylaşırken trafiğin en büyük bir bölümünün HTTPS üzerinden gerçekleştiği belirtildi.


Şifrelenmiş bağlantı olarak tanımlanan HTTPS, kullanıcılar tarafından ilgi görürken, bu konuda en yüksek kullanım oranlarına ulaşan site Youtube oldu. Google tarafından yapılan son açıklamalarda YouTube trafiği ile ilgili detaylar paylaşılırken site trafiğinin yüzde 97 gibi yüksek bir oranının şifrelenmiş bağlantılar üzerinden gönderildiği belirtildi.

Mart ayı itibariyle HTTPS kullanımları ile ilgili raporları paylaşmaya başlayan Google paylaştığı son raporda YouTube için HTTPS kullanımlarını açıkladı. İlk raporlara göre özelliğin kullanımının daha da arttığı görülürken kullanıcıların bu özelliği sevdiği ve daha çok bu şifrelenmiş bağlantı üzerinden sitelere giriş yaptığı öğrenildi.

 

Güvenlik açısından oldukça önemli bir avantaj sağlayan HTTPS daha çok ekonomik işlemlerin yapıldığı bankacılık sistemlerinde kullanılıyor. YouTube ile yakalanan bu başarı oldukça önemsenirken YouTube gibi bir sitede bu sistemin kullanılmasının diğer siteler için de önemli bir örnek olacağı ve bu bakımdan YouTube'da başarıya ulaşılmasının diğer sitelerin de işini kolaylaştıracağı belirtildi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi