"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Yükseköğretimde Sanal Gerçeklik Dersleri Başlıyor

Sedat | 7 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sanal gerçekliğin daha fazla popüler hale gelmesi ve gelecekte kullanılacak en önemli teknolojiler arasında gösterilmesi Türkiye'de de pek çok değişime yol açıyor.

Yükseköğretimde sanal gerçeklik üzerine eğitimin verilmesi ve Türkiye'den de önemli projelerin çıkması adına Gedik Üniversitesi tarafından sanal gerçeklik bölümünün açılacağı belirtildi. Sanal gerçeklik teknolojisine yükseköğretime taşıyacak bu hamleyle birlikte artık öğrenciler bu alanda eğitim görerek yüksek tahsil yapabilecek.

Yüksek öğretime yönelik yapılan hamle sayesinde kişiler ek olarak bu alandan mezun olarak henüz gelişmekte olan sektörde iş imkanlarına sahip olabilecek. Türkiye'de bir ilke imza atacak olan Gedik Üniversitesi sanal gerçeklik teknolojisi üzerine vereceği eğitimle birlikte ilk mezunları yetiştirecek ve Türkiye’de bu anlamda çok önemli bir yere sahip olacak.

Türkiye İçin Önemli

Teknoloji alanında başarılı projelerin çok az çıktığı Türkiye bu tip eğitimler ile birlikte geleceğe daha umut ile bakabilir. Bu bakımdan konuyla ilgili yapılan açıklamaların ardından üniversiteye destek pek çok alandan gelirken özellikle sanal gerçeklik alanına ilgi duyan ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen pek çok kullanıcı internet üzerinden üniversiteye destek vermiş durumda. Üniversitede verilecek eğitimlerde teorik bilgi aynı zamanda praktikler ile desteklenecek ve böylece öğrenciler öğrenim sırasında da pek çok uygulamayı deneyerek görme fırsatı elde edecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi