"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

ZTE 2016'yı İyi Geçiriyor

Sedat | 26 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

ZTE tarafından yapılan açıklamalarda 2016’nın ilk altı ayındaki mali durum paylaşıldı.

Son dönemlerin en iyi çıkış yapan markalarından birisi ZTE olurken, firma tarafından yapılan paylaşımlarda 6 aylık rapor gözler önüne serildi. Yapılan açıklamalar sayesinde resmi bilgiler erişmek mümkün olurken, rakamların giderek büyüdüğü ve markanın iyi bir gelişme gösterdiği de görüldü.

Yüzde 15’lik Pay Argeye

ZTE çalışmalarında argeye gerekli önemi verirken, yapılan tespitlerde arge için markanın gelirin yüzde 15lik bölümünü ayırdığı görüldü. 7.06 milyar olarak tespit edilen bu pay ile birlikte ZTE hem piyasadaki payının arttırdı hem de telefonları için önemli bir mutfak çalışması yapmış oldu.

Çin Pazarı ZTE’yi Kurtarıyor

ZTE’nin gelirlerinin yüzde 58’inin sadece Çin’den elde edilmesi de markanın Çin pazarında ciddi bir güç haline geldiğini gösteriyor. 27.8 milyar RMB’lik bir bölüm sadece Çin’den elde edilirken, uluslararası alandaki gelir 19.96 RMB ile kaldı. Şİrketin 6 aylık süre içerisindeki net karı ise 1.77 milyar dolar olarak açıklandı.

5 Yıllık Büyüme Planı

Marka tarafından yapılan açıklamalarda aynı zamanda geleceğe dönük planlar da paylaşılırken, 5 yıllık özel bir program yapıldığı belirtildi. M-ICT 2.0 adı verilen strateji ile birlitke özel bir program uygulayacak ZTE, böylece mevcut durumunu 5 yıllık süre içerisinde çok daha iyi geliştirebilecek.

 

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi