"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

ZTE Artık İstanbul’da Üretecek!

Sedat | 13 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Çin'in en önemli üreticileri arasında yer alan ZTE tarafından önemli bir kararın alındığı ve artık üretimlerin İstanbul'da da gerçekleşeceği belirtildi.

Türkiye pazarına giriş yapan ve telefon modelleri ile ilgi gören ZTE Türkiye pazarından daha fazla pay alabilmek adına ve aynı zamanda Avrupa ülkelerine nakil işlemlerinin daha da kolay olabilmesi için İstanbul'da bir merkez açacak. Türkiye'de anlaşılan bir firma ile yapılacak bu üretimler sayesinde ZTE daha ekonomik bir şekilde telefon modellerini piyasaya sunmayı başaracak. Konu ile ilgili elde edilen bilgilerde üretimlerin İstanbul Esenyurt'ta yapılacağı belirtilirken burada yapılacak üretimler Türkiye dışındaki diğer ülkelere de gönderilecek.

Atmaca Elektronik İle Anlaşma Sağlandı

Türkiye'nin en önemli firmalarından birisi olan Atmaca Elektronik ile ZTE arasında yapılan anlaşma ile birlikte bu konuda önemli bir gelişme yaşanırken üretimlerin bazı modelleri kapsayacağı da açıklandı. Bu modellerin hangi modeller olacağı ile ilgili bilgiler paylaşılmazken ZTE tarafından kullanıma sunulan ve en çok tercih edilen modellerin Türkiye pazarında sunulması bekleniyor. Anlaşma ile ilgili resmi bir tanıtımın ve imza törenin düzenleneceği belirtilirken bu etkinliğin 18 Temmuz'da yapılacağı belirtildi.

Türkiye'ye yönelik yapılan bu anlaşma Türkiye telefon sektörüne de önemli bir katkı sağlayacak. Konu ile ilgili en büyük beklentilerin Türkiye'de üretimi yapılacak modellerin piyasaya göre daha uygun fiyatlar ile satışa çıkarılması. Yapılacak anlaşmanın ardından konuyla ilgili açıklamaların da yapılması beklenirken bu konuda sürpriz yapılabilir.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi