"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Zuckerberg Evinde Yapay Zeka Kullanıyor!

Sedat | 23 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Yapay zekanın gelişimi oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşirken Facebook CEO'su Mark Zuckerberg’in de tüm evini yapay zeka aracılığıyla kontrol ettiği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde Mark Zuckerberg tarafından yapılan son açıklamalar yapay zekanın ne kadar önemli olduğunu da gözler önüne serdi. Evindeki tüm sistemleri akıllı bir şekilde donattığını söyleyen Mark Zuckerberg bu sistem sayesinde evini her zaman kontrol altında tutabildiğini ve böylece herhangi bir sorun yaşamadan evdeki güvenliği sağlayabildiğini belirtti. Evindeki tüm ev aletlerinin akıllandıran Mark, tek bir uygulama aracılığıyla tüm evini kontrol edebiliyor.

Facebook tarafından da yapay zekaya yönelik pek çok çalışmanın yapılması beklenirken bu konuda ilk testlerin Mark’ın kendi evinde yaptığı ve deneyimleri ile birlikte sistemleri geliştirdiği öğrenildi. Bu bakımdan dünya genelinde şu anda ilk adımların atıldığı yapay zeka ile birlikte önümüzdeki dönemlerde pek çok nesne akıllanacak ve kontrol daha basit bir hale gelecek. Evdeki su, elektrik, gaz, internet, aydınlatma ve ısıtma gibi pek çok sistemlerin direk uygulamalar aracılığıyla kontrol edilebilecek ve böylece ev içerisindeki pek çok sorun sadece tek bir cep telefonu ile giderilebilecek. Bu bakımdan büyük bir avantaj sağlayacak bu imkanlardan yararlanacak kişiler yapay zekadan yararlanma konusunda da istekli olacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi