"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Zuckerberg'den 3 Milyar Dolarlık Yatırım

Sedat | 22 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg eşi tarafından yapılan açıklamalarda sağlık sektörü için 3 milyar dolarlık dev bir yatırım yapılacağı duyuruldu.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, yaptığı faaliyetler ile adından sık sık söz ettirirken, Facebook CEO'su Mark Zuckerberg eşi de oldukça aktif. Bugüne kadar pek çok projede yer alan ve projelere sağladığı finansman ile duyulan Zuckerberg’in eşi Priscilla Chan, şimdilerde sağlık sektörünü gözüne kestirmiş durumda. Yapılan son açıklamalarda 3 milyar dolar gibi oldukça yüksek bir yatırımın sağlık sektörüne yatırılacağı duyurulurken    Chan Zuckerberg Initiative adı verilen girişimin gelişmesi adına böyle bir kararın alındığı ifade edildi.

Tüm Çocukların Eşitliği İçin!

Zuckerberg'in eşi Priscilla Chan tarafından kurulan bu organizasyonun en büyük hedefi çocuklar arasındaki eşitsizliği ortadan kaldırmak. Bu bakımdan sağlıktan çocukların yaşamına dokunan tüm detaylara kadar her alanda farklı proje ve çalışmaların yapıldığı organizasyon, 3 milyar dolarlık yatırım ile birlikte daha etkini r şekilde çalışmaya başlayacak.  

10 yıllık bir süre içerisinde kademeli olarak yatırımların yapılacağı açıklanırken, 10 yılın sonunda yapılan toplam yatırımın 3 milyar doları bulacağı belirtildi. Bu bakımdan yatırım tek bir kalemde yapılmayacak. Yapılacak yatırımlar sayesinde hastalıkların tedavisinde yeni yöntemlerin belirlenmesi, yeni çalışmaların yapılması için imkan sağlanması da mümkün olacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi