"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Hard Disk

(3 kayıt bulundu)

Harddisk, kısaca HDD veya sabit disk olarak da ifade edilir. Bilgisayarda verileri saklamaya yarayan bileşendir. Harddiskler bilgisayarınızdaki işletim sistemini ve diğer yazılımları sistem belleğine yükler ve kalıcı olarak saklamak istediğiniz verileri bilgisayarınız kapalı bile olsa korumaya devam eder.

Harddiskler, Harici Harddisk, Dahili Harddisk ve SSD Harddisk diye sınıflandırılabilir. Bunlar arasında kapasite, dönüş hızı (rpm), bağlantı şekli (Sata harddisk ve Sata2 harddisk) ve cache boyutu özelliklerine göre ihtiyacınız olanı belirleyebilirsiniz.  Bu özelliklerden kapasite gb ve tb olarak ifade edilir örneğin 500gb harddisk, 1tb harddisk ve 2tb harddisk gibi. Dönüş hızı, 5400rpm ve 7200rpm olarak, bağlantı şekli de sata harddisk ve sata2 harddisk olarak örnek verilebilir. Kullanım amacınıza göre de hdd seçimi yapabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarınıza bir sabit disk almak istiyorsanız dahili HDD ya da SSD HDD ürünlerine bakabilirsiniz. Eğer notebook bilgisayarınız için yeni bir sabit disk almak istiyorsanız bu defa laptop harddisk ürünlerine bakmanız gerekir. Ya da sadece veri depolamak ve yanınızda kolayca taşımak istiyorsanız harici HDD ürünlerine göz atmalısınız. Tüm bu özellik ve ihtiyaçlarınız belirledikten sonra sizin için en iyi harddiskleri seçebilirsiniz. Seçtiğiniz sabit diskle ilgili kullanıcı yorumlarını okuyarak bu ürünü kullanan insanların memnun kalıp kalmadıklarını öğrenebilirsiniz.

Onlarca marka arasından Samsung HDD, Western Digital HDD, Seagate HDD, Corsair SSD ve Sandisk SSD gibi en kaliteli harddisk markalarını bulabilirsiniz. İyi.net’te en iyi harddisk fiyatlarını bulabilir, belirlediğiniz özelliklere ve ihtiyacınıza göre öne çıkan harddisk modellerinin fiyat karşılaştırmalarını yapabilirsiniz. Fiyat karşılaştırmaları yaparak aradığınız özelliklere sahip en ucuz harddisk modellerine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kullanmakta olduğunuz veya daha önce kullandığınız sabit disk ürünlerini iyi.net üzerinde değerlendirebilirsiniz. Ürün ile ilgili yorumlarınızı yazarak veya sadece iyimetre puanı vererek insanların bu ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.