Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Honor MagicBook 16 satış tarihi belli oldu

Şirketin bilgisayar sektöründe yer almasını sağlayan yeni modeli Honor MagicBook 16 için geri sayım başladı. Windows 11 işletim sistemi ile kutudan çıkacak olan yeni bilgisayarda, AMD 5000 serisi işlemciler kullanılacak. Küresel piyasalarda satışa çıkacak olan bilgisayarın satış konusunda elde edeceği başarı, şirketin bu alanda daha iddialı hale gelmesini sağlayabilir.

Yeni modelde Windows 11 işletim sisteminin yanı sıra Wi-Fi 6 gibi yeni bağlantı teknolojilerinin de kullanılması, kullanıcılara son teknoloji özelliklerini kullanma imkanı sunacak. 16.1 inç ekrana sahip olan Honor MagicBook 16 yüzde 87.3 ekran gövde oranı ve 170 derece geniş izleme açısı ile destek verecek. Üstelik göz sağlığının korunabilmesi adına zararlı mavi ışıkları azaltan ve emen düşük mavi ışık sertifikası da bilgisayarda mevcut

Honor MagicBook 16 özellikleri neler?

Zen 3 mimarisiyle donatılan Honor MagicBook 16, 4.2GHz’e kadar çıkan turbo frekansıyla endüstri lideri CPU performansı sunuyor ve kullanıcıların aynı anda birden fazla görevi çalıştırmasını sağlayarak üretkenliği artırıyor. 512 GB depolama ve 16 GB çift kanallı RAM ile donatılan bilgisayar, kullanıcıların birden fazla büyük dosyayı açmasına ve pencereler arasında kolaylıkla geçiş yapmasına olanak tanıyor. Yalnızca Fn+P tuşlarına basıldığında, cihazın genel performansı yüzde 43 artıyor ve ağır uygulamaların ultra yüksek hızlarda işlenmesine olanak sağlıyor.

2 mm üçlü ısı boruları, 75 mm+ çift fanları ve 8 yüksek hassasiyetli sıcaklık sensörleriyle akıllı bir soğutma sistemine sahip dizüstü bilgisayar, işlemciden gelen ısıyı hızla dağıtarak önceki modele kıyasla yüzde 25’lik bir soğutma performans artışı da sağlıyor. Parmak izi tanıma özelliğini güç düğmesine entegre ederek kullanıcıların basit bir dokunuşla 0,66 saniye içinde cihazlarının kilidini açmalarını sağlayan dizüstü bilgisayar, rahat bir yazma deneyimi sunmak için tam boyutlu arkadan aydınlatmalı bir klavye ile geliyor.

NFC özelliği dışında ‘üstün’ pil ömrü sunan Honor MagicBook 16, günlük ofis işleri için 8 saate kadar güç sağlayan ve 8,8 saate kadar 1080P video oynatmayı destekleyen 56 Wh pile sahip. Yeni 65W taşınabilir süper şarj cihazı ile Honor MagicBook 16, 30 dakika içinde yüzde 50’ye kadar, yaklaşık 1,5 saatte ise yüzde 100’e kadar şarj edilebiliyor.

Uzay grisi renginde olan Honor MagicBook 16, şubat ayında satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir