Kategoriler
Otomobil

Huawei, 2022’de 300.000 akıllı araba satabileceğini iddia ediyor

Huawei, elektrikli otomobil projesiyle ilgili açıklamalar yapmak için 9 Ocak’ta CST’nin Shenzhen Genel Merkezi’nde saat 14:00’te bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında projenin üst düzey yöneticileri katılım sağlarken, Huawei’nin otomobil üretiminde en karlı otomobil üreten markalardan birisi olması adına çalışmalar yapılacağı belirtildi.

Geliştirilecek olan ilk araç AITO M5 olarak adlandırılacak. 1. sınıf hibrit elektrikli otomobil olarak geliştirilecek ilk araçta, üstelik akıllı bir otomobile yer verilecek. Aracın üretimi konusunda Huawei’nin destek alacak marka ise Seres olacak.

İki şirketin yapacağı iş birliği ile birlikte Huawei’nin otomobil dünyasında ilk hamlesi de gerçekleşmiş olacak. Huawei’nin bir otomobil üreticisi olmasa da pazarlama ve trend belirleyen tasarımdaki iddialı grafiği ile bu alanda dikkat çekecek başarılara imza atacağı belirtildi. Bu nedenle de otomobil sektörünün büyüyen markalarından birisi olarak görülen Seres ile iş birliği yapılmasına da Huawei için çok önemli olduğu belirtildi.

Huawei satışlarda iddialı!

Richard Yu tarafından yapılan açıklamalarda şirketin 2022 yılı genelinde 300 bin akıllı araç satacağı belirtildi. Akıllı araçlarının tasarımı ve özellikleri ile kullanıcılar için oldukça cazip olduğunu söyleyen CEO, özellikle ülke çapındaki gelişmiş satış ağı sayesinde bu istatistiklere ulaşılmasının mümkün olduğunu söyledi.

Ülke genelinde en az 1000 mağaza olduğunu ve her mağazanın ayda 30 adet elektrikli otomobil satması halinde ayda en az 30 bin otomobil satılabileceğini söyleyen CEO; yaptığı bu hesaplama ile birlikte 10 ay içerisinde yıllık hedefe ulaşılmasının mümkün olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir