Kategoriler
Nasıl Yapılır Sosyal Medya

Instagram’da İşletme Profiline Nasıl Geçiş Yapılır?

Instagram’da işletme profili özelliği, özellikle istatistiksel verileri kolay bir şekilde takip etmek isteyen veya bir kuruluşun ürünlerini veya reklamlarını sunan kullanıcılar için popüler hale gelmiştir.

İşletme profiline sahip olmanın avantajlarından biri, diğer standart profillere göre daha güvenilir bir izlenim bırakmasıdır. İşletme profilleri, iletişim konusunda açık bir telefon numarası, firmanın web sitesi ve işletmenin konumu gibi birçok bilgiye erişim sağlamaktadır. Bu verilerin doğruluğu da önemli bir konudur.

Eğer siz de işletme profiline geçiş yapmak isteyen kullanıcılardan biriyseniz, öncelikli olarak işletmenizin bir Facebook hesabı veya yönetici konumda olduğunuz bir sayfası olması gerekmektedir. Eğer Facebook’ta işletmenizin bir sayfası mevcutsa, birkaç adımda kolayca Instagram’da işletme profiline geçiş yapabilirsiniz.

İşletme profiline geçiş yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Instagram profilinizde sağ üst köşede bulunan çark simgesine tıklayın ve “İşletme profiline geç” seçeneğine girin.

2. Bu adımdan sonra, yönetici olduğunuz Facebook sayfası karşınıza çıkacak ve giriş yapmanız istenecektir.

3. Facebook ile giriş yaptıktan sonra Instagram’da işletme hesabınızı oluşturmuş olacaksınız.

4. Daha sonra Instagram, işletme hesabınıza girmeniz gereken bilgileri isteyecektir. Bu bilgiler, e-posta adresi, telefon numarası ve adres gibi üç bölümden oluşmaktadır.

Tüm bu adımları takip ettikten sonra, artık Instagram’da işletme profiline geçiş yapmış olacaksınız. Ancak, tekrar standart kişisel hesabınıza dönmek isterseniz, yine Ayarlar bölümünden “Kişisel hesaba geç” seçeneğine tıklayarak kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir