Kategoriler
Nasıl Yapılır Sosyal Medya

İnstagram’Da Yeni Bir Grup Sohbeti Nasıl Oluşturulur?

Birçok Instagram kullanıcılarına, uygulama içeriğinde yer alan özelliklerden biri olan, grup kurma özelliğini aktif bir şekilde kullanıyor. Ancak bazı Instagram kullanıcıları ise Instagram grup sohbeti özelliği ile yeni tanışıyor, ya da bu özellikten bir haberler. Dolayısı ile Instagram üzerinde grup kurmak isteyen kişiler bu konuda bilgi almak için internet arama motorları üzerinden Instagram’da grup sohbeti nasıl kurulur? Instagram Dm grubu kaç kişiliktir? Instagram’da sohbet grubu oluşturmak için hangi adımları izlemeliyim? gibi sorular soruyor. Gelin bu soruların yanıtlarına yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Instagram’da yeni bir grup sohbeti nasıl oluşturulur?

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, uygulama içerisinde çok farklı özelliklere yer veriyor. Bu özelliklerden biri de sohbet gurubu kurmaktır. Instagram üzerinden oluşturacağınız sohbet grupları minimum 2 kişi, maksimum ise 32 kişi ile sınırlandırılır. Peki Instagram’da yeni bir grup sohbeti nasıl oluşturulur? Bu sorunun yanıtını yazımızın devamında adım adım anlatıyoruz.

 

Instagram’da yeni bir grup sohbeti oluşturmak için izlemeniz gereken adımlar

 • Akışın sağ üst köşesindeki direct veya messenger simgesine dokunun.
 • Sağ üstteki Instagram'da yeni bir grup sohbeti nasıl oluşturulur? - Resim : 4 simgesine dokunun.
 • Göndermek istediğiniz 2 veya daha fazla kişiyi seçin ya da üstte kullanıcı adlarını aratın ve ardından Sohbet’e dokunun.
 • Buradan şunları yapabilirsiniz:
  • Bir mesaj yazın.
  • Kütüphanenizden bir fotoğraf veya video seçmek için Instagram'da yeni bir grup sohbeti nasıl oluşturulur? - Resim : 5 simgesine dokunun.
  • Yeni bir fotoğraf veya video çekmek için  simgesine dokunun. İsterseniz efekt, filtre ve açıklama ekleyebilirsiniz. Bir Kez Görüntüle, Yeniden Oynatmaya İzin Ver veya Sohbette Tut’u seçin.
 • Gönder’e dokunun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir