Kategoriler
Teknoloji Haberleri

İOS 16.5 Yayınlandı Berberinde Gelen Yenilikler

Apple, iOS 16 işletim sisteminin son güncellemesi olan iOS 16.5’i tüm kullanıcılarına sunmaya başladı. Bu güncelleme, özellik açısından büyük bir yenilik sunmasa da, Apple’ın uygulamalarındaki hataları düzeltmek, güvenliği artırmak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla yapıldı.

Güncelleme notlarına göre, iOS 16.5 ile birlikte dikkat çekici yeni bir özellik sunulmadı. Ancak güncelleme, bazı önemli hataları gidermeyi hedefledi. Ayrıca, güncellemeyle işletim sistemindeki güvenlik açıklarının da kapatıldığı belirtildi. Bu güvenlik açıklarından üçünün aktif olarak kullanıldığı biliniyordu.

iOS 16.5 güncellemesiyle birlikte gelen yenilikler arasında, Kilit Ekranı için yeni bir Pride Kutlaması duvar kâğıdı bulunuyor. Bu duvar kâğıdı, LBTQ+ topluluğunu ve kültürünü onurlandırmak amacıyla eklenmiştir.

Bunun yanı sıra güncelleme, Spotlight’ın yanıt vermemesine neden olan bir sorunu giderdi ve CarPlay’deki Podcast’ler uygulamasının içerik yüklememesine yönelik bir sorunu düzeltti. Ayrıca, Ekran Süresi ayarlarının tüm aygıtlarda sıfırlanması veya senkronize olmamasına neden olan bir hatayı da düzeltti.

Apple kullanıcıları, iOS 16.5 güncellemesini indirerek bu hataların düzeltilmesi ve güvenlik açıklarının kapatılmasıyla birlikte daha iyi bir kullanıcı deneyimi elde edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir