Kategoriler
Teknoloji Haberleri

iPhone 13 pembe ekran sorunu nasıl çözülür? KESİN ÇÖZÜM!

Apple son dönemlerde iPhone 13 modelinde yer alan pembe ekran hatası ile gündemden düşmüyor. Dünya genelinde pek çok farklı kullanıcı tarafından raporlanan yeni duruma yönelik bugüne kadarki süreç içerisinde kesin ve çözümü getirecek bir açıklama yapılmadı. Ancak konu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Geçici de olsa sorunun giderildiği belirtildi. Apple tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte ortaya çıkan bu durum, birkaç küçük adımın takip edilmesi ile birlikte giderilebilir durumda.

İşte iPhone 13 pembe ekran sorunu çözümü

Hatayla karşılaştığınız anda cihazı yeniden başlatın. Bazı kullanıcılar sadece bunu yaparak pembe ekrandan kurtulduklarını belirttiler.

Yeniden başlatmanın ardından, cihazınızın güncel olup olmadığını kontrol edin (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme). Ayrıca yakında kullanıma sunulması gereken iOS 15.3 ile bu sorun çözümlenebilir.

App Store’a giderek cihazınıza kurduğunuz uygulamalar için mevcut güncellemeleri yükleyin (App Store > profil resmine dokunun – > aşağı kaydırın > Tümünü Güncelle‘yi seçin)

Sorun düzelmediyse, pembe ekran aldığınız uygulamaları silin ve geri yükleyin.

Cihazınızı yedekleyin ve ardından sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

Hâlâ pembe iPhone 13 ekran hatasını görüyorsanız Apple desteğine ulaşın. Sorunu yaşayan bazı kullanıcılar iPhone‘larının değiştirildiğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir