Kategoriler
Mobil

iPhone 14 Pro önceki nesillerden farklı gelecek!

iPhone 14 serisi; iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max olarak 2022 yılının sonbahar ayları itibariyle piyasada yer almaya başlayacak. iPhone 13 modeli piyasaya sunulduktan hemen sonra iPhone 14 modelleri ile ilgili yeni bilgiler gelmeye başlarken şimdi tasarım değişikliği ile ilgili oldukça dikkat çeken detaylara gündemde geldi. iPhone 14 Pro için yapılacak bu değişiklik ile birlikte yeni model önceki Pro modellerden tamamen ayrılacak.

Ekran ölçüleri sızdırılmıştı

Geçtiğimiz dönemlerde yapılan ilk sızıntılar ile birlikte iPhone 14 ailesindeki ekran boyutları paylaşılmıştı. İddialarda iPhone 14 ailesinin 6.1 inçlik iPhone 14, 6.7 inçlik iPhone 14 Max, 6.1 inçlik iPhone 14 Pro, 6.7 inçlik iPhone 14 Pro Max’ten oluşacağı öne sürülmüştü.

Bu sızıntılar kullanıcılar için çok fazla dikkat çeken bir detay olmasa da tasarım ile ilgili yeni bilgiler çok daha dikkat çekti. iPhone 14 Pro modeli ile birlikte tasarımda değişikliği gidileceğini belirten @Dylandkt hesabı, ekran üzerinde yer alan pek çok özelliğin ekran altına gömüleceğini söyledi.

Kaynağın iddiasına göre, iPhone 14 Pro modellerinin ön kamerası hap şeklindeki çentikte yer alacak, geleneksel çentik ortadan kalkacak ve yüz tanımayı sağlayan Face ID donanımının büyük bir kısmı ekranın altına yerleştirilecek. Böylece önceki nesil iPhone’lardan farklı, ancak Android rakiplere benzeyen delik ekrana sahip bir iPhone görücüye çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir