Kategoriler
Teknoloji Haberleri

iPhone 15 Pro Max’nı Sessize Alma Tuşunun Tasarımı Değişti!

Heyecanla beklenen iPhone 15 serisinin çıkışına yaklaşırken, sızdırılan görüntüler iPhone 15 Pro Max için bir koruyucu kılıfın tasarımını ortaya çıkardı.

Sızıntılarıyla tanınan Majin Bu tarafından paylaşılan fotoğraflar, Apple’ın yaklaşan amiral gemisi cihazının tasarımında yapılan değişikliklere dair bir bakış sunuyor.

Görüntülerde göze çarpan en önemli değişiklik, son 16 yıldır değişmeyen geleneksel sessize alma tuşunun yer ve tasarımının değiştirilmesidir. Önceki iPhone modellerinde, sessiz düğmesi cihazın sol üst tarafında bulunurken, kasanın üzerinde düz ve dar bir oval açıklıkla kolay geçiş sağlanıyordu.

Ancak sızdırılan iPhone 15 Pro Max kılıfı, bu tanıdık düzende belirgin bir değişiklik olduğunu gösteriyor. Sessize alma tuşunun yer aldığı açıklık, daha geniş ve daha yuvarlak bir tasarıma sahip olarak önemli bir değişiklik sergiliyor.

Spekülasyonlar, bu değiştirilmiş açıklığın geleneksel sessize alma tuşunun yerini alacak yeni bir “özel düğme” için tasarlandığını öne sürüyor.

Daha önceki söylentiler, Apple’ın uzun süredir kullanılan sessize alma tuşunu daha çok yönlü bir “özel düğme” ile değiştirmeyi planladığını ortaya koymuştu. Bu yeni düğmenin minyatür bir işlemciyle donatılabileceği ve kullanıcıların pilin zayıf olduğu veya cihazın kapalı olduğu durumlarda bile çeşitli işlemler gerçekleştirmesine olanak sağlayabileceği belirtiliyor.

Bu işlevler arasında güvenli Apple Pay işlemleri yapmak ve iPhone’umu Bul özelliğini kullanarak iPhone’un yerini tespit etmek gibi özellikler yer alabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir