Kategoriler
Mobil

İşte En Çok Güven Veren Akıllı Telefon Markaları

Akıllı telefon sektörü içinde büyük bir yarış var. Teknoloji devi şirketler en iyi marka olup pastadan en büyük payı alabilmek için modellerini her geçen gün bir üst seviyeye çıkarmaya devam ediyor. Piyasanın oldukça büyük olması yeni rakiplerin doğmasına da neden oluyor. Özellikle son birkaç yıllık dönemde, Xiaomi, Huawei, Realme, Oppo gibi Uzakdoğu’dan gelen rakipler sektörü domine etmeye devam ediyor.

akıllı telefon

Araştırma Sonuçları Oldukça İlginç

CyberMedia Research (CMR) tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, insanlara en çok güven veren akıllı telefon markasını ortaya çıkardı, listenin ilk sırasında beklenmedik bir marka yer alıyor. Realme, aldığı yüzde 55 oy oranı ile listenin zirvesinde.

İkinci sırada ise yüzde 51’lik oy oranı ile Samsung bulunuyor, sektörün bir diğer devi Apple’ın oranı yüzde 49 ve üçüncü sırada.

akıllı telefon

Markaların Bilinirliği Artıyor

Marka bilinirliğine yönelik gerçekleştirilen ankette listenin zirvesinde yüzde 96 ile Samsung ve Xiaomi bulunuyor. Piyasanın yeni oyuncularından olan Realme ise hiç de azımsanmayacak bir oranla yani yüzde 91 ile listenin üst sıralarında.

ABD’li teknoloji devi her ne kadar iki anket sonucunda geride kalsa da kullanıcı memnuniyeti konusunda yüzde 96 ile tüm rakiplerinin önünde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir