Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Justin Bieber Tek NFT için 1.3 milyon ödedi

Kanada’nın dünyaca ünlü pop Yıldızı olan Justin Bieber özel bir koleksiyondaki NFT için oldukça cömert davrandı. 1.3 milyon dolarlık ödeme gerçekleştiren ve böylece sektörün büyümesine katkı sağlayan Justin Bieber’ın aldığı NFT’nin ‘Bored Ape Yacht Club’ koleksiyonuna ait olduğu öğrenildi.

27 yaşında olan sanatçı daha önce de NFT için yatırım yapmış ve önemli parçalara sahip olmuştu. Ancak tek bir NFT için 1.3 milyon dolar gibi yüksek bir ücretin ödenmesi, sosyal medyada tepki çekti.

Sosyal medyada eleştirildi

Bieber’ın bu satın alımı tepkilere de yol açtı. Sosyal medyada bulunan kullanıcılar, ünlü şarkıcının ‘kazıklandığını’, satın alınan NFT’nin 1.3 milyon dolar edecek kadar nadir olmadığını ve kendi fiyatından beş kat daha fazla olduğunu ifade etti. NFT’nin platformdaki taban fiyatının, Bieber’ın satın aldığı fiyattan çok daha düşük olması da bu tepkileri destekleyen detaylar arasında yer aldı.Her biri birbirinden farklı 10.000 maymundan oluşan ‘Bored Ape Yacht Club’ koleksiyonu, dünyanın en popüler koleksiyonları arasında yer alıyor. Nadirliğine göre yüzbinlerce, hatta milyonlarca dolara alıcı bulan bu görseller birçok ünlü ismin de ilgisini çekiyor. Bieber dışında daha önce de Eminem, Post Malone, Stephen Curry gibi farklı alanlardan birçok ünlü isim uçuk fiyatlar ödeyerek bu koleksiyondan NFT’ler satın almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir