"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Bilgi işlem teknolojinin hızlıca gelişmesi sonucu kesintisiz güç kaynaklarına olan ihtiyaç gün geçtikçe daha da artmaktadır. Peki kesintisiz güç kaynağı nedir? Ne gibi işlevi vardır? Birçok işletmenin, kuruluşun veya şirketin gerçekten ihtiyacı olan bir cihaz mıdır? Öncelikle UPS diye de anılan kesintisiz güç kaynakları işletmelere birçok fayda sağlar. İşletmelerin bilgisayarlarını olumsuz şebeke koşullarından koruduğu gibi elektrik kesintileri esnasında enerji sağlayarak bilgi aktarma işlemimin devamlılığını sağlar bu şekilde işlenen veriler, zarar görmeden depolanmış olacağı için herhangi bir maddi kaybın oluşması engellenmiş olur. Yani olası bir elektrik kesintisi esnasında bilgisayarınız yaşanan bu elektrik kesintisini hissetmeden çalışmasını sürdürmeye devam etmiş olur. KGK ile jeneratörü birbirine benzetmek de bir yanılgıya düşmek olur. Çünkü olası bir elektrik kesintisi esnasında jeneratör hemen devreye girmez, yani bilgisayarınız elektrik kesintisini veya şebeke arızasını hisseder ve verilerinizi kaybedebilir ve maddi hasara uğrayabilirsiniz. UPSler bu fonksiyonları gerçekleştirirken aynı zamanda güç kaynağındaki parazitleri de filtreleyeceği için daha fazla sayıda hassas veri depolayabilirsiniz. Harika bir cihazmış, peki en iyi kesintisiz güç kaynağını nereden bulabilirim diye soruyorsanız iyi.net’e gelin birlikte bulalım.

Inform, Tuncmatik, Necron, Eaton, APC gibi birçok kesintisiz güç kaynağı markası içindeki yüzlerce modeli inceleyebilirsiniz. En iyi kesintisiz güç kaynağı modelini bulmak için yapacaklarınızdan biri ürünleri karşılaştırabilmenizdir. Yani beğendiğiniz birkaç kesintisiz güç kaynağı modelini aynı sayfada karşılaştırarak aralarındaki farklılıkları daha rahat bir şekilde görmüş olacağınız için karar verme süreciniz de doğal olarak kolaylaşmış olur.

İyi.net’te kesintisiz güç kaynağı fiyatlarını da inceleyebilirsiniz. İsterseniz yapacağınız arama esnasında fiyat bölümünü seçerek en ucuz UPS modeline hızlı ve kolay yoldan ulaşmış olursunuz. Farklı modelleri karşılaştırırken fiyatlar arasındaki farklılıkları da görebileceğiniz için en uygun fiyatlı kesintisiz güç kaynağı modellerini de öğrenebilirsiniz.

Ekstra bilgi almak istediğiniz kesintisiz güç kaynakları hakkında ürün sayfalarına gelerek bu modeller hakkında yapılan ve o KGK modelleri ile deneyimleri olan kullanıcılardan gelen incelemeleri okuyarak bu cihazların tüm kullanıcıların gözünde nasıl bir performans sergilediğini görebilirsiniz. Kullanıcıların verdikleri iyimetre puanlarına da bakarak ortalama puanı yüksek olan modelleri hızlıca bulabilirsiniz.