Kategoriler
Ekonomi

Kripto para madenciliği yapmak isteyenler için Block işleri kolaylaştıracak!

Kripto para madenciliği yapmak için sistemlerin kurulması yüksek bir bütçe gerektiriyor. Üstelik sürekli kontrol edilmesi, donanımlarda meydana gelen arızaların giderilmesi ve stok gibi pek çok soruna karşı yeni ürünlerin tedarik edilmesi çoğu kullanıcının madencilik yapmasını engelliyor. Ancak Block, Bitcoin madencilik sisteminde kripto para dünyasına daha fazla kullanıcının dahil olmasını hedefliyor.

Jack Dorsey tarafından yapılan yeni tanıtımlarda Block tarafından geliştirilen yeni proje için ilk detaylar paylaşıldı. Eskiden Square olarak bilinen ve adını Block olarak değiştiren şirket, ilk olarak Ekim ayında bu projeyi düşündüğünü bildirmişti.

Block’un sunacağı yenilikler neler olacak?

Block Donanım Genel Müdürü Thomas Templeton’ın Twitter‘da yaptığı açıklamalarda Şirketin yeni projesine dair ilk ipuçları paylaşıldı. Böylece Kripto madenciliği için yeni bir dönemin başlatılmak istendi net bir şekilde görüldüğü nokta açıklamalarda Kripto para madenciliği yapılmasının mevcut şartlara göre oldukça zor olduğu ve daha fazla kullanıcının bu sisteme giriş yapması adına blok olarak yeni projelerin geliştirilmesi ile belirtildi not açıklamasında bu projelere yer veren genel müdür Böylece ilk bilgilerin öğrenilmesinde de sağladı .

Block’un Bitcoin madencilik sistemi nasıl çalışacak?

Bitcoin, madencilerin işlemleri doğrulamak için bir iş kanıtı (PoW) modeli üzerinde çalışır. Çok fazla enerji ve bilgisayar gücü gerektiren bu işlem ucuz olmamakla birlikte, sadece bilgisayarlar sistemleri bile çok maliyetli hale gelebilir. Templeton madencilik topluluğunda verdiği demeçte; yüksek fiyat, güvenilirlik ve güç tüketimi dahil olmak üzere Block’un bir dizi teknik zorlukları ele alacağını şu sözlerle belirtti:

“Çoğu insan için madencilik teçhizatı bulmak zor. (Teknolojiyi) takip etmeyi başardıktan sonra bile pahalılar ve teslimat tahmin edilemez olabilir. Herkesin, herhangi bir yerde, kolayca bir madencilik teçhizatı satın alabilmesini nasıl sağlayabiliriz? Sadece çalışan bir şey inşa etmek istiyoruz. Bunu gerçeğe dönüştürmek için neyi basitleştirmeliyiz?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir