Kategoriler
Oyun

League of Legends 2022 Dünya Şampiyonası San Francisco’da!

Riot Games, League of Legends Dünya Şampiyonası’nın 2022’de San Francisco’da Golden State Warriors’ın oynadığı Chase Center’da şahsen gerçekleşeceğini söyledi.

Genel League of Legends turundaki dört şehir arasında New York, San Francisco, Toronto ve Mexico City yer alacak. Uluslararası etkinlik, grup aşamasından finallere kadar Kuzey Amerika’yı kapsayacak. Ayrıca etkinlik ilk kez Meksika’da yapılacak.

lol-worlds

Etkinlik, pandemi sırasında yalnızca çevrimiçi etkinlikler için büyük sayılar gören ancak fiziksel etkinliklerle ilgili heyecanı büyük ölçüde kaçıran espor endüstrisine daha fazla hayat vermeyi amaçlıyor. Oyun pazarı araştırmacısı Newzoo, pandeminin büyüklüğü arttıkça ve fiziksel etkinlik gelirleri kurudukça 2020’de e-spor için gelir beklentilerini birkaç kez düşürmek zorunda kaldı. Ancak çoğu e-spor çevrimiçi etkinliği, geçmişe göre çok daha büyük bir izleyici kitlesi çekti.

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası

league of legends 2021

11. League of Legends Dünya Şampiyonası, Riot’un yılın en büyük etkinlik serisi ve bu yıl 5 Ekim – 5 Kasım tarihleri ​​arasında İzlanda’nın Reykjavik kentinde gerçekleşti. Toplam 22 takım katıldı ve en büyük ödülü Çin’den Edward Gaming aldı. LPL Dünya Şampiyonası olarak yaklaşık 500.000$ ödülün sahibi oldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir