Kategoriler
Oyun

LoL Şampiyonu Swain rehberi: İşte Swain’in CT’leri, Tüm Yetenekleri, Güçlü Ve Zayıf Özellikleri

Farklı şampiyonları ile oyunda her zaman yeni bir rekabetin yaşanmasını sağlayan League of Legends’te ön plana çıkan şampiyonlardan bir tanesi de Swain. Üst koridorda ve alt koridorda oynanabilecek şekilde geliştirilen karakter, tüm bu güçlü yönlerine rağmen oynanışı ile zor şampiyonlar arasında yer alıyor.

Tüm detaylarına hakim olan bir oyuncu, doğru bir eşya dizilimi ile üst koridorun en hakim oyuncularından birisi olabilir. Yetenekleri arasında yer alan büyü gücü sayesinde oldukça yüksek oranda hasar verebilen Swain, üstelik kitle kontrol yetenekleri sayesinde de takım savaşlarını kısıtlayarak galibiyete uzanmada önemli bir rol oynuyor.

Swain CT’leri: Swain’e karşı güçlü olan rakipleri

  • Rumble
  • Trundle
  • Brand
  • Karma
  • Irelia

Swain yetenekleri

Pasif / Kuzgun Sürüsü: Swain’in kuzgunları onu iyileştiren ve azami canını kalıcı olarak arttıran tayflar toplar. Swain hareketsiz bırakılmış şampiyonlara sağ tıklayarak onlar kendine çeker ve onlara hasar vererek bir tayf söker.

Q / Ölümün Eli: Swain rakipleri delip geçen birkaç büyü atışı yapar. İsabet alan rakipler, her bir atış için daha fazla hasar alır.

W / İmparatorluğun Gözü: Swain rakiplerine hasar veren ve onları yavaşlatan bir iblis gözü açar. İsabet ettirdiği şampiyonlar açığa çıkar ve Swain’e bir tayf kazandırır.

E / Kımıldama: Swain ileri doğru bir iblis gücü dalgası yollar. Ardından bu dalga Swain’e geri döner ve isabet ettiği rakipleri yere sabitler.

R / Karanlığın Zirvesi: Swain bir iblise dönüşerek yakınındaki rakip şampiyonlardan, minyonlardan ve tarafsız canavarlardan can çalar. Swain, İblis Ateşi’ni kullanarak yakınındaki rakipleri bir tayf ateşi patlamasıyla darmadağın edebilir. Bu durumda çaldığı canın bir bölümüne eşit miktarda hasar verir ve dönüşümünü sonlandırır.

Swain’in güçlü ve zayıf yönleri

Swain’in güçlü özellikleri:

Birçok büyücüye kıyasla hayatta kalma potansiyelinin daha çok olması

Her türlü kitle kontrol yeteneğinin devamını getirebilmesi

W yeteneği ile uzak mesafeden bile haras potansiyelinin olması

Swain’in en büyük artısı birçok büyücüye kıyasla hayatta kalacak çok daha fazla özelliğe sahip olması. Bu özelliklerin doğru kullanımı sizi çok güçlü bir hale getirebiliyor. Bunun yanı sıra W yeteneği ile uzaktan haraslayabilmeniz veya pasifiniz sayesinde birçok kitle kontrolün devamını getirebiliyor oluşunuz Swain’in güçlü yanlarından birkaçı.

Swain’in zayıf yönleri:

Genel yetenek kiti orta ve yakın menzil etrafında oluştuğu için kafa kafaya girmek söz konusu olabiliyor

Erken safhalarda bir süre koridor ittirme de sıkıntı yaşayabiliyor

Kitle kontrol ve hayatta kalma bakımından güçlü olsa da baskınların kurbanı olabiliyor

LoL’de Swain nasıl oynanır?

Swain’de erken safhada pasifinizden can artışı toplamak oldukça önem taşıyor. Bu yüzden ne kadar çok yetenek tutturursanız o kadar gelişmiş olursunuz

Pasfinizin sadece sizin kitle kontrolünüz için değil hareketsiz bırakılmış her şampiyon için geçerli olduğunu unutmayın

Yeteneklerinizi harcamaktan çekinmeyin hareketlilikten yana sıkıntı yaşadığınız için olası bir baskında ultiniz dahil yer yeteneğiniz ile hayatta kalmaya çalışın

Swain erken safhadan itibaren pasiflerini toplayabilirse, orta safhadan itibaren oldukça güçlü olabiliyor. Bu yüzden yeteneklerin tutması bir hayli önem taşıyor. Swain’in diğer büyücülere kıyasla hayatta kalma konusunda daha başarılı olduğundan bahsetmiştik. Bunun en temel sebebi pasifi ve ulti yeteneğinden gelen can çalma. Bu yüzden olası bir baskında kaçma şansınız yoksa ulti yeteneğiniz ile savaşmayı deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir