Kategoriler
Mobil

Lu Weibing Redmi K50 açıklaması! Beklenenden önce gelebilir

Snapdragon ve Dimensity işlemcili modelleri ile dikkat çeken Redmi, piyasaya süreceği modelleri ile son dönemlerde konuşulmaya devam ediyor. Farklı iddiaların gündeme gelmesinin ardından ise şirket adına resmi açıklama yapan Lu Weibing, bu duruma netlik kazandırdı.

Cihazlarda Snapdragon işlemci ile birlikte Dimensity işlemcilerin de kullanılacağını belirten şirket yetkilisi, aynı anda pazara giriş yapılmayacağını da vurguladı. Buna göre Snapdragon işlemcinin kullanıldığı Redmi K50, Dimensity City işlemcili modellere göre daha önce piyasaya sunulacak.

Redmi K50 serisi için dört modelin ismi geçiyor

Hangi modellerin hangi yonga setleri ile çalışacağı konusunda ise bazı belirsizlikler olsa da Redmi K50 serisinin toplam dört modelden oluşacağı konusunda bir öngörü var. Bu telefonlar söylenenlere bakılırsa Redmi K50, Redmi K50 Pro, Redmi K50 Pro+ ve Redmi K50 Gaming Edition.

Redmi K50’de işlemci modelleri nasıl olacak?

Şu anki tahminler, iki Pro modelinin Qualcomm Snapdragon işlemciler ile geleceği yönünde. Pro modelin Snapdragon 870 işlemci ile Pro+ modelin ise Snapdragon 8 Gen 1 işlemci ile gelmesi ise muhtemel. İddialara göre diğer iki model MediaTek’in yonga setlerini alacak. Redmi K50 Gaming’in Dimensity 9000 yonga setine sahip olması bekleniyor. Redmi K50’nin bazen Dimensity 7000 bazen de Dimensity 8000 olarak bahsedilen MediaTek imzalı bir çip kullanması öngörülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir