Kategoriler
Oyun

Microsoft etkinliğinde Xbox Series X krizi!

Dünya genelinde küresel çip sıkıntısı yaşanmaya devam ediyor. Yaşanan kriz nedeni ile üretimler kısıtlı bir şekilde yapılırken bu krizden en çok etkilenen sektörlerden bir tanesi oyun konsolları oldu. Dünyada Microsoft ve Sony gibi sektör devleri, kısıtlı üretim nedeni ile farklı stratejiler yapmak zorunda kalırken Microsoft’un geçtiğimiz günlerde başlattığı etkinlikte bu kriz baş gösterdi.

Microsoft tarafından düzenlenen resmi Halo turnuvası, yeterli sayıda Xbox Series X konsolunun sağlanamaması nedeniyle büyük bir soruna dönüştü. Yeterli sayıda konsol olmaması üzerine küçük çapta bir kriz yaşanırken Microsoft bu krizi aşabilmek adına şirketteki geliştirme konsollarını oyunculara vererek turnuvayı idare etmeye çalıştı.

Xbox Series X krizi dikkat çekti!

Microsoft tarafından üretilen bir oyun konsolunun üretici tarafından dahi bulunamamış olması ve stok krizinin yaşanması, dünya genelindeki son durumu net bir şekilde gözler önüne serdi.

Microsoft/343 Industries’in Halo E-Spor müdürü Tahir Hasandjekic yaşanan kriz sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalar yaptı. Açıklamalarında oyuncuların turnuvada herhangi bir eksiklik yaşanmaması adına geliştirme için tasarlanan Xbox Series X konsollarından destek alındığını ancak bu konsolların işlevsel olarak bir farkı bulunmadığından dolayı oyuncular için herhangi bir sorunun ya da eşitsizliğin yaşanmadığı ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir