Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Microsoft’tan Yapay Zeka Destekli Designer Platformu Sunuldu!

Microsoft, yapay zeka destekli bir tasarım aracı olan Designer’ın ön izlemesini kullanıma açtığını duyurdu. Ekim ayında duyurulan Designer, Canva’ya benzer bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çekmişti. Sosyal medya içerikleri, sunumlar ve görseller oluşturmak için kullanılan bu araç, ön izleme sürümüyle birlikte yeni özelliklerini de kullanıcıların beğenisine sunmuş oldu.

Designer, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriklerin yanı sıra DALL-E 2 gibi yapay zeka modellerinden de faydalanarak tasarımlar ortaya çıkarıyor. Ekim ayından bu yana, ürün için yapay zeka modellerinde yoğun bir geliştirme süreci yaşandı. Bu çalışmaların sonucunda Designer, sosyal medya içerikleri için metin ve hashtag önerileri sunabiliyor. Ayrıca yapay zeka tarafından desteklenen arka planlar ve metin geçişleriyle animasyonlu görseller oluşturabiliyor.

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre, ilerleyen dönemde Designer’a düzenleme özellikleri de ekleyecek. Bu özelliklerle birlikte Designer, bir grafikte belirli bir noktaya obje yerleştirme ve görselin geri kalanını otomatik olarak doldurma gibi işlemleri yapabilecek. Ayrıca yakın zamanda yayınlanması planlanan “sil” ve “arka planı değiştir” seçenekleri, kullanıcıların bir grafikte istemedikleri nesneleri, kişileri veya arka planları temizlemelerine olanak sağlayacak.

Designer, ön izleme dönemi boyunca kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak. Kullanıcılar, Designer’a Microsoft’un web sitesi ve Edge tarayıcısı aracılığıyla erişebilecekler. Designer, tüm kullanıcılara açıldığında ise Microsoft 365 Bireysel ve Aile abonelikleriyle birlikte sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir