Kategoriler
Mobil

MIUI 13 Pure Mode nasıl aktifleştirilir?

2021 yılında Çin bölgesi için Beta sürecini başlatan Xiaomi, özel arayüzünde yer verdiği Pure Mode ile kısa süre içerisinde dikkat çekti. Telefonlara güncelleme ile gönderilmeye başlanan Pure Mode ile birlikte pek çok kullanıcı yeni özelliğin ne işe yaradığını ve nasıl kullanılacağını araştırmaya başladı.

Pure Mode ne işe yarıyor?

Saf mod olarak adlandırılan bu mod, temizlik ve güvenlik taraması gerçekleştiriyor. Telefondaki gereksiz dosyaların silinmesini, kötü amaçlı yazılımların tespit edilerek ortadan kaldırılmasını sağlayan özel uygulama, tüm cihaz üzerinde kapsamlı bir denetim gerçekleştiriyor. Bu sayede tüm dosyalara bulaşan zararlı yazılımla gereksiz dosyalar özel bir şekilde analiz edilerek telefondan kaldırılıyor.

Telefonun daha iyi bir şekilde çalışması ve güvenlik konusunda herhangi bir sorun yaşanmaması için tüm Xiaomi modellerinde yeni tarama sisteminin işlevsellik sunması bekleniyor.

MIUI 13’te saf/güvenli mod nasıl etkinleştirilir ve devre dışı bırakılır?

Akıllı telefonunuzda MIUI 13 güncellemesi var ise bu etkinleştirmeyi yapabilirsiniz. İşte adımlar;

MIUI’nin Uygulama yüklemesine gidin

Cihazın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayın.

Şimdi oradan, Ayarlar >> Güvenli Mod’a tıklayın.

Şimdi “Şimdi aç”a dokunun, bu Xiaomi akıllı telefonunuzda Güvenli modu etkinleştirir.

Güvenli modu devre dışı bırakmak için, Güvenli modu açmak için yukarıda belirtilen adımları izleyin, şimdi son sayfada “Şimdi aç” yerine “Şimdi kapat” düğmesini seçmeniz yeterli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir