ANASAYFA Mobil Apple Pencil Pro Özellikleri ve Fiyatı

Apple Pencil Pro Özellikleri ve Fiyatı

Apple Pencil Pro tanıtıldı. Peki, son model akıllı kalem neler vaat ediyor, özellikleri neler, fiyatı ne kadar? İşte, tüm merak edilenler!
yazar
Didem
Editör
Apple Pencil Pro Özellikleri ve Fiyatı

Apple Pencil Pro’nun çıkışı, 2018'de Apple Pencil 2'nin piyasaya sürülmesinden bu yana "Apple Pencil" serisinin ilk büyük revizyonu oldu. Yeni hareketler ve yetenekler de dahil olmak üzere yeni aksesuarla getirilen bazı önemli değişiklikler var. İşte, tüm özellikler…

Apple Pencil Pro Özellikleri ve Fiyatı

Sıkma hareketi, ‌Apple Pencil‌ Pro'nun cihazın yanlarına basınç uygulandığını algılamasını sağlıyor. Sıkıştırmayı kullanmak, geçiş araçları, çizgi kalınlıkları ve renkler gibi şeyleri yapabilmeniz için bir palet getiriyor.

Geliştiriciler, uygulamaların sıkma hareketine nasıl tepki vereceğini özelleştirebilir, böylece her uygulamada özel kontroller ortaya çıkabilir.

Apple Pencil‌ Pro kaleminin döner kısmında, belirli aletlerin yönünü değiştirmesine izin veren bir jiroskop var. Temel olarak, çizim sırasında eğdiğinizde gerçek bir kalem veya fırça gibi hareket ediyor.

Yerleşik bir dokunsal motor, Apple Pencil Pro'nun hareketlerini kullanırken dokunsal geri bildirim sunuyor. Sıkma veya çift dokunma hareketi kullanıldığında hafif bir dokunsal darbe ile yanıt veriyor. Ayrıca Akıllı Şekil özelliğini kullanırken geri bildirim sağlıyor.

Find My, ‌Apple Pencil‌ Pro için kullanılabilir bir özelliktir. Bul Beni özelliği ile doğrudan iPad ve diğer cihazların yanında ‌Find My‌ uygulamasında takip edilebilir.

‌Apple Pencil‌ Pro, iPad Pro veya iPad Air'in yan tarafına takılıyor ve manyetik bağlantı, otomatik eşleştirme ve şarj olanağı sağlıyor. 2024 ‌iPad Pro‌ modellerinde yeni bir manyetik arayüz de mevcut.

Apple Pencil’ın üzerine gelme ve çift dokunma gibi mevcut kalem özellikleri destekleniyor. Vurgulama, bir işaret yapılmadan önce Apple Pencil’ın ekranda nereye dokunacağını önizlemenizi sağlarken, araçlar arasında geçiş yapmak için çift dokunma kullanılabilir.

Düşük gecikme süresi, eğim hassasiyeti ve basınç hassasiyeti ise diğer özelliklerdir.

‌Apple Pencil‌ Pro, M2 ‌iPad Air‌ modelleri ve M4 ‌iPad Pro‌ modelleriyle uyumludur, dolayısıyla yalnızca Mayıs 2024’te çıkan iPad modelleriyle çalışır.

‌Apple Pencil‌ Pro fiyat 129 dolardır.

OpenAI, ChatGPT için Google Arama'ya alternatif bir uygulama geliştiriyor!

OpenAI, ChatGPT için Google Arama'ya alternatif bir uygulama geliştiriyor!