Kategoriler
Nasıl Yapılır Medya

Mojave İşletim Sistemi: Photoshop ve Diğer Uygulamaları Açma Sorununu Nasıl Çözülür?

Mojave işletim sistemi, Mac kullanıcılarına heyecan verici özellikler ve geliştirmeler sunarken, bazı kullanıcılar bu yeni güncellemeyle birlikte Photoshop gibi uygulamaları açamama sorunuyla karşılaşabiliyor. Bu durum, kullanıcıların hata mesajlarıyla karşılaşması veya uygulamanın hiç tepki vermemesi şeklinde ortaya çıkabiliyor. Bu sorunun 32-bit versiyonlarla ilgili olup olmadığı araştırılsa da henüz kesin bir sonuca ulaşılamamıştır.

Bu sinir bozucu sorunu çözmek için aşağıdaki ipuçlarını takip edebilirsiniz:

1. Erişilebilirlik Ayarlarını Kontrol Edin: Sistem Tercihleri’ne giderek Güvenlik ve Gizlilik ayarlarını açın. Burada Adobe Photoshop ve diğer uygulamaların listelendiğini göreceksiniz.

Mojave’de çöken programlar nasıl çalıştırılır? – Resim : 1

2. İzinleri Ayarlayın: “Aşağıdaki uygulamaları bilgisayarınıza kontrol etmelerine izin verin” seçeneğini bulun ve etkinleştirin. Bu seçenek, programların bilgisayarınızı kontrol etmelerine izin verir. Endişelenmeyin, bu, programların size karşı bir saldırı yapacağı anlamına gelmez. Programlara bu izni verdiğinizde, sorunun ortadan kalkması beklenir.

3. 32-bit ve 64-bit Uyumunu Kontrol Edin: Sorunun hala 32-bit veya 64-bit uyumlulukla ilgili olabileceği düşünülmektedir. Ancak Apple henüz resmi bir açıklama yapmamıştır.

Daha basit bir şekilde adımları anlatacak olursak:

– Sistem Tercihleri’ne gidin.
– Güvenlik ve Gizlilik ayarlarını seçin.
– Erişilebilirlik sekmesine geçin.
– Değişiklik yapmak için kilidi açın.
– Kullanmak istediğiniz programı seçin ve onaylayın.

Bu adımları izlediğinizde, umarız sinir bozucu sorununuzu çözebilirsiniz. Herhangi bir programı açarken yaşadığınız sorunları ortadan kaldırarak, Mojave işletim sisteminin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir