Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Motorola Edge 30 Ultra farklı aksesuarlarıyla dikkat çekecek!

Motorola Edge 30 Ultra, 6 Aralık’ta Çin’de piyasaya sürülen Moto Edge X30’un küresel varyantı olarak 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. Akıllı telefonun teknik özelliklerinin yanı sıra tasarımının ayrıntıları geçmişte çevrimiçi olarak tespit edildi ve meraklılara yaklaşmakta olan telefondan ne bekleyecekleri hakkında bir fikir verdi.
Yaklaşan Motorola Edge 30 Ultra için iki yeni aksesuar bir Motorola Smart Stylus ve bir Folio Kılıfakıllı telefonun piyasaya sürülmesinden önce tespit edildi. Motorola, Motorola Edge 30 Ultra veya bu aksesuarların ayrıntılarını henüz resmi olarak açıklamadı.
Motorola Edge 30 Ultra akıllı telefon için yeni bir Motorola Smart Stylus ve bir Folio Kılıfın görüntüleri XDA Developers tarafından paylaşıldı. Kalem, kablosuz şarjı destekler ve bununla beraber Snapdragon 8 Gen 1 SoC ile piyasaya sürülecek olan yaklaşmakta olan akıllı telefona Bluetooth aracılığıyla bağlanabilir. Rapora göre, aynı zamanda metin giriş kutularına yazma, medyayı kontrol etme ve harici bir ekrana sahip bir fare olarak iki katına çıkma yeteneği sunacak.
Yaklaşan Motorola Smart Stylus kaleminin, kapaktan çıkarıldığında Bluetooth’u otomatik olarak etkinleştirme yeteneği gibi yaklaşan Motorola Edge 30 Ultra ile özel entegrasyon sunacağı bildiriliyor. Telefon ayrıca, bağlandığında şarj durumu da dahil olmak üzere kalemin durumunu veya bir süreliğine kılıfın içinde olmadığında algılamayı da gösterir. Rapora göre, kullanıcılar kalemi kullandıktan sonra Motorola Smart Stylus’u kablosuz olarak şarj etmek için kullanabilir.
Motorola Edge 30 Ultra’nın her zaman açık ekrana (AOD) sahip olduğu söyleniyor ve şirketin Folio Kılıfı, ekranın ortasında, kullanıcıların cevapsız aramalar veya pil durumu gibi ayrıntıları görebileceği yukarıdan aşağıya bir panele sahip. Folio Case’in görüntüleri ayrıca, kullanıcıların ekrana gelmeden aramaları  reddedebileceklerini veya cevaplayabileceklerini gösteriyor.
Rapora göre şirket, sonunda piyasaya sürüldüğünde aksesuara farklı bir ad verebilir. Aksesuarların yan yana piyasaya sürülmesi bekleniyor, ancak Motorola henüz bu aksesuarların veya Motorola Edge 30 Ultra akıllı telefonun ayrıntılarını resmi olarak açıklamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir