Kategoriler
Mobil

Motorola’dan 200 MP kamerayla geliyor! İşte amiral gemisinin özellikleri

Lenovo satın alması sonrası Motorola akıllı cep telefonu pazarındaki payını günden güne arttırmaya başladı. Şirket premium modelleri ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarırken yeni amiral gemisi ile ilgili gündeme gelen iddialar, yüksek donanımlara sahip iddialı bir modelin piyasaya sunulacağını gösterdi. Açıklamalara göre 200 megapiksel kamera ile üstün bir kamera performansına sahip olacak telefon üstelik 144 watt şarj ile adeta sınırları zorlayacak.

Motorola amiral gemisi özellikleri neler olacak?

Universe tarafından paylaşılan bir iddia, Lenovo’nun sahibi olduğu Motorola’nın oldukça yüksek özellikler barındıran bir telefon üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Bu özelliklere bakacak olursak; 6.67 inçlik kavisli, FHD+, 144Hz OLED ekran bulunduran cihaz, Snapdragon 8 yonga setine sahip olacak. Bu çipin 8GB RAM ve 128GB depolama veya 12GB RAM ve 256GB depolama ile eşleştirileceği belirtiliyor. Ayrıca Type-C bağlantı noktası üzerinden 144W’a kadar olması beklenen bu telefonun kablosuz olarak 50W’ın üzerinde şarj olacağının beklendiği ifade ediliyor.

Farklı bir iddia ise, 200MP kameranın önce Motorola marka bir telefon modelinde kulanılacak. Ardından Xiaomi tarafından gelecek yılın ikinci yarısında benimsenecek ve 2023 yılına kadar ise Samsung telefonlarda 200MP kamera kullanılmaya başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir