Kategoriler
Nasıl Yapılır Medya

Netflix’te İzleme Geçmişini Kontrol Etme ve İçerikleri Silme Rehberi

Teknoloji ve dijital dünya meraklılarının büyük bir kısmının bildiği ve kullandığı dijital video platformu Netflix, benzersiz bir televizyon deneyimi sunmaktadır. Aylık ücretli abonelik sistemiyle çalışan bu platformda, kullanıcıların beğenisine yüzlerce dizi, film ve belgesel sunulmaktadır.

Netflix’te izleme geçmişi, kullanıcıların İzlenme Etkinliği adı verilen özel bir menü aracılığıyla görüntülenebilmektedir. Bu durum, tek kullanıcılı hesaplarda herhangi bir soruna yol açmazken, birden fazla kişi tarafından kullanılan hesaplarda (örneğin, aile üyeleriyle paylaşılan hesaplar) başkalarının izlediğiniz içerikleri görmesine neden olabilir.

Netflix’te izleme geçmişine nasıl bakılır? – Resim : 1

Eğer Netflix’te izleme geçmişinizi kontrol etmek ve buradaki içerikleri silmek isterseniz, aşağıda adım adım nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz. Hazırsanız başlayalım:

1. İlk olarak Netflix hesabınıza giriş yapın.
2. Ardından, varsa Profiller menüsünden kendi profilinizi seçin.
3. Eğer birden fazla kullanıcının paylaşmadığı bir hesaba sahipseniz, doğrudan açılan sayfada sağ üst köşede bulunan Profil simgesine tıklayarak Hesap bölümüne gidin.
4. Açılan sayfada Profilim seçeneğinin altında bulunan İzlenme Etkinliği menüsüne tıklayın.
5. Bu menüye tıkladığınızda, seçtiğiniz profilin bugüne kadar izlediği içerikleri görüntüleyebilirsiniz.
6. İzleme geçmişindeki içerikleri isterseniz listeden çıkarmak için karşısında bulunan çarpı işaretine tıklayabilirsiniz. Bu özellik, geçmişte izlediğiniz içerikleri takip etmenizi sağlamak amacıyla sunulan işlevsel bir özelliktir.

Netflix’te izleme geçmişine nasıl bakılır? – Resim : 2

İzleme etkinliğinde gizlenen içerikler, Netflix’te izlenmemiş gibi görünecektir. Söz konusu içeriği yeniden oynatmadığınız sürece izleme listesine eklenmezler. Gizlediğiniz içeriğin tüm cihazlarınızdan tamamen kaldırılması 24 saat sürebilir, bu durumu dikkate almanız önemlidir. Şu anda, toplu olarak izleme etkinliğini gizlemek için bir işlev sunulmamaktadır ve bu “gizleme” işlevi Çocuk profilleri için mevcut değildir. Netflix hesabınızı daha kişisel ve düzenli hale getirmek için bu adımları takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir