Kategoriler
Mobil

Nokia G50, Android 12’yi alan en son HMD Global telefon oluyor

Bu yılın başlarında Nokia G10 ile birlikte piyasaya sürülen ve bütçe odaklı Nokia G50 modeli, Android 12 güncellemesini almaya hazırlanıyor.  Qualcomm Snapdragon 480 işlemci ile desteklenen yeni model, Nokia G20’nin halefi olarak duyurulmuştu.

Nokia G50 özellikleri neler?

6.82 inç LCD panele sahip olan yeni model 4 GB RAM ile birlikte iddialı bir model olmuştu. Eylül ayında Android 11 ile piyasaya sürüldükten sonra şimdi ise Android 12 için güncellemeler başladı. HMD Global, telefonun üç yıllık güvenlik yamalarıyla birlikte iki büyük yükseltme alacağına söz vermişti. Nokia X20 ve Nokia X10’un Android 12’ye yönelik ilk büyük güncellemeler almasının ardından sıra Nokia G50’ye geldi. HMD Global, güncellemeyi henüz resmi olarak sunmadı. Bu nedenle herhangi bir değişiklik günlüğü paylaşılmadı.

Android 12, yepyeni bir kullanıcı arayüzü de dahil olmak üzere telefonlara birçok değişiklik getiriyor. Pixel olmayan cihazlar henüz Material You desteği almayacak. Bu nednele güncellemeyi alan Nokia G50 kullanıcılarının bu detayı atlamaması gerekiyor. Ancak daha hızlı geçişler ve daha yuvarlak UI tasarımlar 12. sürümde mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir