Kategoriler
Mobil

Oppo Find N zorlu teste tabi tutuldu

Oppo katlanabilir telefon sektörüne yeni modeli ile giriş yaparken konu ile ilgili özel bir çalışma yapıldı. Akıllı telefonlar için sağlamlık testi yaparak bu alanda dünyanın en popüler hesaplarından birisi haline gelen JerryRigEverything’in yeni videosunda Oppo Find N sağlamlık derecesi ölçüldü.

1500 dolara küresel piyasalarda satışa sunulan yeni model; menteşe, ekran ve katlanma yapıları ile oldukça farklı bir seçenek sunuyor. Yapılan testlerde ise telefonun tüm bu detayları uzman ellerinde zorlandı. Test edilen telefonda en çok ön plana çıkan detay ise dayanıklı menteşe sistemi oldu.

Menteşe sistemi dikkat çekti

Yapılan değerlendirmelerde, menteşe sisteminin diğer katlanabilir telefonlara göre çok daha iyi bir performans sunduğu vurgulandı. Telefonun tanıtımlarında da yine bu özelliğe vurgu yapılmış ve telefonun bugüne kadarki en iyi menteşe sistemine sahip model olduğu belirtilmişti.

Sağlamlık testinde cihaz sadece katlanan ana ekran konusunda geriye düşüyor. Çünkü telefonun ana ekranı üstünde yumuşak bir koruma katmanı bulunuyor. Bu katman üzerinde tırnak ile sert basıldığı zaman dahi iz bırakılabiliyor. Dıştaki ekran normal bir akıllı telefon ekranı kullanılabilirken, içteki ekrana çok ama çok narin davranmak gerekiyor. OPPO’nun ana ekranı biraz aşırı yumuşak görünüyor ve derin izler rahatlıkla bırakılabiliyor. Bu konuda Samsung’un yeni telefonları çok daha iyi durumda bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir