Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Oppo garanti sorgulama nasıl yapılır?

Oppo marka telefon satın alan kullanıcıların telefonlarının garanti durumu ile ilgili internet üzerinden sorgulama yapabilmesi mümkün. Türkiye’deki kullanıcılar için özel olarak açılan internet sitesinde sorgulama ile ilgili tüm işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Oppo garanti sorgulama sayfası

Oppo garanti sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi adına telefona ait IMEI numarasının bilinmesi yeterli. Mevcut numara, telefon kutusunun altında yer alıyor. Ancak kutuyu kaybeden, saklamayan ya da kutuyu bulamayan kullanıcıların telefonları üzerinden bu numarayı öğrenebilmesi de mümkün. Telefonun numara çevirme ekranı açılarak *#06# tuşlamasının yapılması ile birlikte ekranda telefonun garanti durum sorgulama için gerekli IMEI numarası görülebiliyor.

Oppo garanti sorgulama
Oppo garanti sorgulama ekranı

Sorgulama sonrasında ise bilgilendirme ekranı şöyle görülüyor;

Oppo garanti sorgulama
Oppo garanti sorgulama sonuç sayfası

Sorgulama işlemlerini yapacak işlemler için Oppo’nun resmi sayfada yer verdiği notlar ise şöyle;

OPPO cihazınızın onarılmasını veya sadece kontrol edilmesini istiyorsunuz, ancak cihazın hala garanti kapsamında olup olmadığından emin değil misiniz?

OPPO cihazınızın garanti durumunu kontrol etmek çok kolaydır. Sadece IMEI’yi girin, ardından doğrulama kodunu girin, Şimdi kontrol et’e dokunun ve garanti durumu görünecektir. Bu kontrol işlemi size, cihazınızın modelini, IMEI numarasını, garanti kapsamı süresini ve geçerli bölgeyi gösterecektir.

Cihazınızın IMEI numarasını [Ayarlar]> [Telefon Hakkında]> [Durum]> [IMEI] ‘ye ve telefon kutusunun altına bakarak veya cihazınızın tuş takımında *#06# tuşlayarak bulabilirsiniz. IMEI bilgileri yerel OPPO Servis Merkezleri tarafından kontrol edilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir