Kategoriler
Teknoloji Haberleri

OPPO Pad Geekbench’te göründü

Oppo’nun tablet sektöründe yer alması ve bu yılın ikinci yarısı itibari ile piyasaya giriş yapması bekleniyor. Gündemde yer alan pek çok iddiaları destekleyen yeni bir rapor daha gündeme geldi ve Oppo’nun Android 11 işletim sistemli ve Snapdragon 875 işlemci kullanan ilk tablet versiyonu Geekbench’te görüldü.

OPD2101 model numarasını taşıyan OPPO Pad, Geekbench kıyaslama platformunda ortaya çıktı. Böylece cihaz için merak edilen pek çok detay da açığa çıkmış oldu. Tablet modelinin testlerdeki performansı şöyle;

Oppo Pad
Oppo Pad

OPPO Pad özellikleri neler?

OPPO Pad için yapılan bu sızıntıda, Adreno 650 grafik birimi ile desteklenen ve 3.19GHz saat hızına sahip Qualcomm Snapdragon 870 kullandığı görüldü. 4 çekirdekli bir işlemci olan Snapdragon 870’in yanı sıra 6 GB RAM de cihazda yer alacak.

Cihaz, tek çekirdekli testte 4.582, çok çekirdekli testte ise 12.259 puan almayı başardı. OPPO Pad’in kutudan Android 11 işletim sistemi iIe çıkacak olsa da Android 12 güncellemesini alması, şirket tarafından geliştirilen özel arayüz ColorOS’un da son sürümüne yer verilmesi bekleniyor.

Ekran kısmında ise 120 ekran yenileme hızına sahip bir panelin kullanılması ve 13 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kameraya yer verilmesi bekleniyor. Batarya kapasitesinin ne kadar olacağı henüz bilinmese de 33W hızlı şarj desteğinin yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir