"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Optik Sürücüler

(0 kayıt bulundu)

Optik sürücüler cd, dvd ve bluray gibi veri depolama medyalarından veri okuma ve/veya bu medyalara veri yazma işlemi yapabilen aygıtlardır. Cd sürücü, dvd sürücü ve bluray sürücü olarak ayrılan optik sürücü çeşitleri hem ilgili medyadan veri okuma yapabilirler hem de o depolama medyalarına veri yazabilirler. Yazma işlemi de yapabilenlere cd writer, dvd writer ve bluray writer adı verilir.

Bilgisayarınıza dahili olarak takılabilen bu sürücülerin bilgisayarınıza USB aracılığıyla dışarıdan da bağlanabilen harici optik sürücü modelleri de vardır. Burada bilmeniz gereken sizin nasıl bir ürüne ihtiyaç duyduğunuzdur. Eğer masaüstü bilgisayarınız için bir optik sürücü arıyorsanız dahili cd sürücü, dahili dvd sürücü veya dahili blu-ray sürücülere bakmanızda fayda var. Taşınabilir bilgisayarınız için bir optik sürücüye ihtiyacınız varsa bu defa laptop optik sürücü ürünlerine bakıp bunlar arasından harici cd sürücü, harici dvd sürücü ve harici bluray sürücülerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Belirlediğinizi ürünlerin kullanıcı yorumları ve iyimetre puanlarına bakarak daha sağlıklı bir karar verebilir böylece daha risksiz bir alışveriş yapmış olursunuz.

En uygun optik sürücü fiyatlarını iyi.net’te bulabilir cd sürücü fiyatları, dvd sürücü fiyatları ve bluray sürücü fiyatları arasında karşılaştırmalar yaparak ihtiyacınız olan ürünü en uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz. Ya da sadece genel bir fiyat karşılaştırması yaparak en ucuz dvd yazıcı, cd yazıcı ve bluray yazıcıları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Aldığınız optik sürücü ile ilgili görüşlerinizi ve kullanıcı yorumunuzu iyi.net üzerinden paylaşarak insanlara faydalı olabilir böylece sizin iyi.net’te yaşadığınız bu güzel tecrübenin bir benzerini diğer insanlara da yaşatabilirsiniz.

SONUÇLARI FİLTRELE
    Görüntülenecek uygun kayıt bulunamadı…

MARKA
ÜRÜN FİYATI