Kategoriler
Oyun

PlayStation 5’e gelecek yeni oyunlar belli oldu! 

PlayStation 5 serisi için oyun konusunda önceki serilere kadar geniş bir seçenek sunuluyor. Ancak bu durumu değiştirmek isteyen Sony’nin yeni planları var. Gündeme gelen son haberlerde geriye dönük uyumluluk özelliğinin PlayStation 5 için getirileceği ve böylece şu anda oynanamayan pek çok oyunun oynanabilir hale getirileceği ifade edildi.

Gündeme gelen bu iddialar sonrasında özellikle PlayStation 5 kullanıcılarında büyük bir heyecan yaşanırken yüzlerce oyun için destek sağlanacağı belirtildi. Henüz Sony tarafından resmi bir şekilde duyurulmamış olsa da yeni hamle PlayStation 5 oyun konsollarında yepyeni bir dönem başlatacak

Sony, geriye dönük uyumluluğu PS5’e getiriyor

İddiaların kaynağı ise PS5 mağazasındaki eski oyunları gösteren bir ekran kaydından geliyor. Ancak söz konusu sızıntıların bir yazılım hatası olup olmadığı henüz bilinmiyor. Haberin kendisi ile Birleşik Krallık’taki perakendecilerin PlayStation Now kartlarını satıştan kaldıracağına dair raporların hemen ardından geldi. Benzer şekilde ABD’de de PS Now kartlarının kaldırıldığına dair raporlar ortaya çıktı.

Tesadüf olmayan bir şekilde geçen ay PS Plus ve PS Now’ı birleştireceği bildirilen bir PlayStation Game Pass rakibinin -kod adı Spartacus– 2022 baharında piyasaya sürüleceği iddia edilmişti. PlayStation Now, oyuncuların oynayabilecekleri çeşitli oyunlara hemen erişmeleri açısından Xbox Game Pass’e benzese de PS Now, Xbox Game Pass’in birinci taraf oyunlarını satışa çıktıkları gün yayınlama vaadini takip edemiyor. Ayrıca oyuncuların online oyun oynamak ve her ay çeşitli oyunları kullanmak için PS Plus aboneliği satın almaları gerekiyor.

Söylentiye göre Sony’nin yeni hizmeti üç katmanlı bir hizmet sunacak: Birinci katman mevcut PS Plus avantajlarını sunarken, ikinci olarak PS4 ve nihayetinde PS5 oyunlarına yer verecek ve sonuncusu genişletilmiş demolara, oyun yayınlarına ve klasik PS1, PS2, PS3 ve PSP oyunlarını barındıran bir kütüphaneye erişim sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir