Kategoriler
Oyun

Pokémon Legends: Arceus tanıtıldı! İşte oyundan dikkat çeken detaylar

Pokemon oyunlarına bir yenisi daha ekleniyor. Japonya’da gerçekleştirilen yeni tanıtımda Pokemon efsanesinin yeni oyunu olacak Pokémon Legends: Arceus isimli bir oyuna yer verildi. Tanıtımının hemen ardından büyük ilginin gösterildiği oyun kısa süre içerisinde canlı oyun yayınlarında en çok oynanan oyunlarından bir tanesi haline geldi.

Canlı oyun denildiğinde akla ilk gelen platformlardan bir tanesi olan Twitch’te oyun hem izleyiciler hem de yayıncılardan büyük ilgi gördü. Kısa süre içerisinde en çok oynanan ve izlenen oyunlardan birisi haline gelen Pokémon Legends: Arceus yeni versiyonunun önümüzdeki günlerde etkinliği daha da artırması bekleniyor.

Geçtiğimiz haftalarda oyun tanıtım öncesinde sızdırılmış, oyun için beklentiler de yükseltilmişti. Japonya’da yapılan tanıtım sonrası ise oyuncular yeni oyunu hemen oynamaya başlat.

https://youtu.be/BhDg7TVO-8M

Pokemon Legends: Arceus fırtınası tüm dünyayı sardı

Pokemon Japonya’da çıkar çıkmaz büyük bir ilgi gördü ve oyun ile ilgili durmaksızın canlı yayın yapılmaya başlandı. Pokemon Legends: Arceus, Game Freak serisinin en son oyunu ve Nintendo, Pokemon serisinde ana başlık olarak listeledi. Açık uçlu keşif, yeni savaş mekaniği ve hatta kaynak toplama ve işçiliği ile ana hat serisinden bugüne kadar en büyük geliştirmeler sunuyor. Hatta oyunun estetiği hakkında Breath of the Wild ve oyun mekaniği ile ilgili Monster Hunter oyunuyla karşılaştırıldı.

Oyun çıkışının ardından o kadar çok ilgi gördü ki yüzlerce yayıncı oyunu oynayamaya ve takipçileriyle paylaşmaya başladı. Pokemon Legends: Arceus, şu anda popüler yayın platformu Twitch üzerinde, League of Legends ve GTA 5’in ardından en çok izlenen 3. oyun olmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir