Kategoriler
Oyun

PUBG’den Apple, Google ve Free Fire geliştiricisi Garena’ya dava!

PUBG’nin geliştiricisi Krafton tarafından yapılan resmi açıklama, oyun sektörüne adeta damga vurdu. PUBG Battlegrounds’ta yakalanan büyük popülerlik sonrasında pek çok benzer oyun geliştirilirken yapımcı bu oyunlar için şimdi yeni bir dönem başlattı.

Davada hedeflenen şirketlerden bir tanesi Garena olurken oyunun iki benzer kopyasının geliştirilmesi nedeniyle dava açıldığı belirtildi. Free Fire ve Free Fire Max olarak adlandırılan 2 oyun dava sürecinde mercek altına alınacak. Olası bir kopya durumu tespit edilirse şirket için yüksek cezalar verilecek.

Dağıtıcı olarak Apple ve Google da dava edildi!

Şirket bu oyunların dağıtımından sorumlu olan Apple ve Google’u da davaları dahil etti. Oyunun dağıtımı için bu iki teknoloji devini de sorumlu tutan Krafton, bu nedenle tüm sektör devlerini kapsayan yeni bir dava sürecini başlatmış oldu.

Krafton’dan yapılan resmi bir açıklamada, “Free Fire ve Free Fire Max, Battlegrounds’ın telif hakkıyla korunan benzersiz oyun açılış “havadan indirme” özelliği, oyun yapısı ve oynanışı, kombinasyon dahil olmak üzere Battlegrounds’ın birçok yönünü hem tek tek hem de kombinasyon halinde kapsamlı bir şekilde kopyalar. Silah, zırh ve benzersiz nesneler, konumlar ve genel renk şemaları, malzemeler ve dokular seçimi de buna dahildir.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir