Kategoriler
Mobil

Redmi K50 serisi lansman tarihi açıklandı

Redmi K50 modeliyle ilgili yeni gelişme yaşandı. Şirket tarafından Weibo’da yapılan paylaşımlar sonrasında Redmi K50 tanıtım tarihi ve temel özellikleri açığa çıktı.

Şubat 2021’de Redmi, Çin’de Redmi K40, Redmi K40 Pro ve Redmi K40 Pro+ akıllı telefonlarını tanıttı. Bu nedenle, önümüzdeki ay birden fazla K50 modelinin tanıtılması bekleniyor. Geçen ayda yapılan paylaşımda Redmi tarafından K50 serisinin Dimensity 9000 yonga setine sahip olacağı belirtilmişti. Marka bugün ise ‘DreamPhone’ kod adını taşıyan K50 modellerinden biri hakkında bazı bilgiler yayınladı.

Redmi K50 serisi
Redmi K50 serisi

Redmi K50 özellikleri neler olacak?

Başlangıç modelinde Snapdragon 8 serisi yonga seti kullanılacak.  Geniş bir yüzey alanına sahip çift VC sıvı soğutmalı ısı dağıtma ünitesine sahip olacak modellerde performans ve soğutma sistemi üst seviyede. 4.700 mAh pil ile desteklenecek olan telefonda üstelik 120W hızlı şarj teknolojisi kullanıyor. Şirkete göre telefonun tamamen şarj olması 17 dakika sürecek. Redmi K50 serininin de Xiaomi 12 serisi gibi MIUI 13 tabanlı ve Android 12 ile önceden yüklenmiş olarak gelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir