Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Reklam Yarışı Tehlikeli Bir Noktaya Geldi; Reklam İzleyenler Televizyon Verilecek!

Reklamların yaygınlaşmasıyla birlikte televizyon reklamcılığı da yeni bir döneme girmeye hazırlanıyor. Paramount Global’ın internet televizyonu hizmeti Pluto TV, reklamcılıkta çığır açacak bir proje duyurdu. Teevee Corporation adlı yeni girişimiyle, insanlara bedava televizyon sunacaklar.

Bu bedava televizyon ise standart bir televizyon olmayacak. İçerisinde bir ses barı ve ikinci bir ekran barındıracak. İkinci ekran, yaklaşık olarak bir telefon ekranı büyüklüğünde olacak ve televizyonun genişliğiyle aynı olacak.

İkinci ekranın temel amacı, bedava televizyonun maliyetini karşılamak ve daha fazlasını sağlamak olacak. Kullanıcılar, ana televizyon ekranından istedikleri içerikleri izlemeye devam ederken ikinci ekran sadece reklamlara yer verecek.

Ancak ikinci ekran sadece reklamlarla sınırlı kalmayacak, aynı zamanda işlevsel özelliklere de sahip olacak. Örneğin, spor yayınlarında skorları gösterebilecek, hava durumu bilgilerini sunabilecek ve haber başlıklarını yansıtabilecek.

Bu televizyon, akıllı bir televizyon olmayacak. Bunun yerine, Amazon ve Xiaomi gibi hazır üretilmiş “çubuk” şeklindeki televizyon cihazlarıyla gelecek.

Henüz resmi adı belli olmayan bu kompakt cihazın piyasaya sürülme tarihi net olarak belirtilmemiş olsa da Teevee, cihazın bu yıl içinde kullanıcılarla buluşacağını belirtiyor.

Televizyon reklamcılığında yeni bir döneme girecek olan bu proje, bedava televizyon sunarak kullanıcıların ilgisini çekmeyi hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir