Kategoriler
Donanım

RTX 3050 fiyatı ne kadar olacak?

RTX 3050 tanıtımı sonrası satış sürecine yavaş yavaş geçilmeye başladı. Şirket tarafından perakendecilere yeni listelerin gönderilmeye başlandığı öğrenilirken yayınlanan yeni fiyatlar ile birlikte RTX 3050 fiyatı ne kadar olacak sorusu da yanıtlandı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan ilk sızıntıda ve hatalı listelemede ekran kartının 453 dolardan satılacağı belirtilmişti. Kilobaitas ise RTX 3050 kartlarını listelemeye başladı ve böylece fiyatların öğrenilmesini sağladı. Üstelik resmi internet sitesinde kartın stokta olduğu ve hemen sipariş edilebildiği belirtildi. Listelemelerde yeni giriş seviyesi ekran kartının 492 Euro’dan satılacağı görüldü. Oysa tanıtımlarda 279 Euro’luk tavsiye edilen perakende fiyatı olacağı belirtilmişti. Bu bakımdan Avrupa’da 3050 fiyatları oldukça yüksek olacak görünüyor.

RTX 3050 cep yakacak!

En son verilere göre RTX 3050 masaüstü GPU’su GTX 1660 Ti ile yakın değerler sunuyor. Ayrıca Ampere tabanlı grafik işlemcisinin ışın izleme ve DLSS desteğine sahip olduğunu belirtelim. Fiyat ve özellik karşılaştırma sitesi Geizhals, en ucuz GTX 1660 Ti’yi 459 euro’luk fiyatla listeliyor.

Ek olarak, Amazon Japonya RTX 3050 kartları 473 ile 550 dolar aralığında listelemeye başladı. Gelen haberlere bakılırsa RTX 3050 kartların sevkiyatları çok iyi seviyelerde ve stoklar eski modellere nazaran daha iyi olacak. Yine de şişirilmiş perakende fiyatları nedeniyle satışlar biraz yavaşlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir