Kategoriler
Mobil

S Pen Destekli Samsung Yuvarlanabilir veya Kaydırılabilir Ekranlı Telefon Patenti Görüntülendi

Güney Koreli dev, orijinal Galaxy Z Fold’tan bu yana Hindistan’da ve diğer pazarlarda birden fazla katlanabilir akıllı telefon modelini piyasaya sürdü. Şirket daha önce sergilenen kaydırılabilir ve yuvarlanabilir ekranlar gibi diğer ekran form faktörleri üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Görünüşe göre şirket yuvarlanabilir veya kaydırılabilir ekranlı yeni akıllı telefon için patent başvuru sürecini tamamlamış durumda.

Yeni modelin patenti görüntülendi

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO), yuvarlanabilir veya kaydırılabilir ekrana sahip bir telefon için Samsung’a patent verdi. Görüntüler, yakında tanıtılacak Samsung akıllı telefonun olası katlama mekanizmasını gösteriyor.  Patent açıklamasına göre, cihazın iki farklı muhafaza var. Yuvarlanabilir ekranın içeri ve dışarı kayması için motora sol tarafta yer verilmiş. Arka panelde se S Pen için özel bir yuvaya yer verilmiş. S Pen’in üzerinde ise kamera sensörlerinin yerleştirilebileceği modüller var. Cihazın Ön tarafındaki bölümlerde, cihazın sağ kenarında bildirimlerin gösterilebileceği küöük bir ekranın kullanılacağı görülebiliyor.

Cihazın diğer detayları bilinmiyor. Samsung, geçmişte ikiye katlanan, üçe katlanan ve hatta sürgülü mekanizmaya sahip ekranları sergilemişti. Şirketin ekran alanında liderliği göz önüne alındığında patentin gerçeğe dönüşmesi de mümkün görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir