Kategoriler
Donanım

Samsung Exynos 2200 Beklentilerin altında kalabilir!

Samsung tarafından piyasaya sunulacak olan yeni Samsung Galaxy S22 serisinde şirketin geliştirdiği en yeni işlemci olan Exynos 2200 modelleri kullanılacak. Bu işlemcinin kullanılacak olmasına karşın özellikle telefonların piyasaya sunulacağı pazarların büyük bir bölümünde Qualcomm tarafından geliştirilen en yeni işlemci Snapdragon 8 gen 1 tercih edilecek. Ancak gündeme gelen son haberlerde özellikle Exynos 2200 ile desteklenecek modellerin beklentileri karşılamayacağı ve bu nedenle de satışlarda sorunların yaşanabileceğini öne sürüldü.

Exynos 2200 özellikleri neler?

Türkiye pazarında da tercih edilebilecek olan bu işlemci, bugüne kadarki testlere göre bir önceki versiyondan çok fazla bir performans artışı sunmuyor. Exynos 2100 ile yapılan kıyaslamalarda işlemcilerin sadece yüzde 5’lik bir performans farkına sahip olduğu belirtildi. Grafik biriminde yüzde 17 oranında artış yakalanmış olsa da özellikle performans anlamında yüzde 5’lik yükseliş ciddi bir yenilik getirmeyeceğini net bir şekilde gösteriyor.

2022 yılı itibariyle Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra olarak piyasada yer alacak amiral gemilerinde, Samsung’un kendi işlemcisi ile desteklediği modellerin düşük satış rakamlarında kalması mümkün görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir