Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy Tab S8 özellikleri sızdırıldı

Samsung’un 2022 yılında tablet serisinin yeni üyesi Galaxy Tab S8 olacak. Yeni tablet hakkında bugüne kadar çok fazla bilgi paylaşmayan Samsung sessiz kalmayı tercih etse de yapılan sızdırmalar ile birlikte tablette yer alacak pek çok özellik şimdiden açığa çıkmış durumda. Paylaşılan yeni bir rapor ise Galaxy Tab P8 serisinin tüm özelliklerinin ve görsellerinin görüntülenmesini sağladı.

Galaxy Tab S8 serisinde hangi modeller yer alacak?

Yapılan sızıntılara göre Galaxy Tab 8 serisinde 3 farklı modele yer verilecek. Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 Ultra olarak adlandırılacak bu modeller böylece farklı beklentilere yanıt verecek donanımlar ile desteklenmiş olacak. Peki bu modellerde tasarım ve özellikler neler? İşte paylaşılan rapor ve tabletlerde yer alacak özelliklerden ilk detaylar.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Serinin amiral gemisi olacak Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, WQXGA+(2980 x 1848 piksel) çözünürlüğe ve 120 Hz ekran yenileme hızına sahip 14.6 inç boyutunda çentikli bir SuperAMOLED ekrana sahip olacak. Ekranda Corning Gorilla Glass 5 koruması ve 420 nit ekran parlaklığı bulunacak. Ekran boyutu sayesinde iPad Pro’dan daha büyük bir ekran kullanıcılara sunacak.

Kameralara gelince bizleri arkada 2, önde 2 kamera karşılayacak. Arkada f/2.0 diyaframa açıklığına sahip 13 megapiksel çözünürlükte bir ana kamera ve 6 megapiksel çözünürlüğe sahip ultra geniş açı kamerası bulunacak. Ön tarafta ise 12 megapiksel boyutunda iki kamera bizleri karşılayacak. Bunların yanı sıra cihazda Snapdragon 8 Gen1 işlemcisi kullanılacak.

Tabletin 11.200 mAh büyüklüğünde bir bataryaya sahip olması bekleniyor. Tablet Android 12 ile bizlerin karşısına çıkacak ve 728 gram ağırlığa sahip olacak. Müzik dinlerken veya film izlerken size daha kaliteli bir ses sunabilmesi için tablette Dolby Atmos teknolojisine sahip 4 hoparlör bulunacak. Cihazda 8/16 GB RAM ve 128/512 GB depolama alanları kullanıcılara sunulacak.

Samsung Galaxy Tab S8+

Serinin ortada konumlanan cihazı Samsung Galaxy Tab S8+, WQXGA+(2800 x 1752 piksel) çözünürlüğe ve 120 Hz ekran yenileme hızına sahip 12.7 inç boyutunda bir SuperAMOLED ekranla gelecek. Cihazda Galaxy Tab S8 Ultra’da olduğu gibi Corning Gorilla Glass 5 koruması bulunacak. Ayrıca ekran, 420 nit parlaklığına sahip olacak.

Kameralara baktığımızda arka tarafta Galaxy Tab S8 Ultra’da kullanılacak 13 ve 6 megapiksel çözünürlüğe sahip kameralar bizleri karşılayacak. Ön tarafta ise Ultra’nın aksine bir tane 12 megapiksellik kamera bulunacak. Bu tablette de Ultra’da olduğu gibi Snapdragon 8 Gen1 işlemcisi bulunacak. Tablette 8 GB RAM ve 128/512 GB depolama alanı bulunacak.

 

Samsung Galaxy Tab S8+’ın 10.090 mAh büyüklüğünde bir bataryaya sahip olması bekleniyor. Tablet Android 12 ile bizlerin karşısına çıkacak ve 567 gram ağırlığa sahip olacak. Müzik dinlerken veya film izlerken size daha kaliteli bir ses sunabilmesi için tablette Galaxy Tab S8 Ultra’da olduğu gibi Dolby Atmos teknolojisine sahip 4 hoparlör bulunacak.

Samsung Galaxy Tab S8

Serinin giriş seviyesi cihazı Samsung Galaxy Tab S8 WQXGA(2560 X 1600 piksel) çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 11 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Diğer cihazlarda olduğu gibi bu tablette de Corning Gorilla Glass 5 koruması bulunacak. Ayrıca ekran 500 nit parlaklığa ve 276 PPI piksel yoğunluğuna sahip olacak.

Kamera tarafında bizleri Samsung Galaxy Tab S8+ ile aynı dizilimler karşılayacak. Arkada 13 ve 6 megapiksellik 2 kamera, önde ise 12 megapiksellik bir kamera bulunacak. Bu cihazda 8.000 mAh boyutunda bir batarya ve Dolby Atmos destekli 4 hoparlör yer alacak. Cihazı ağırlığı ise 507 gram olacak ve Android 12 içinde bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir