Kategoriler
Mobil

Samsung üçe katlanabilir model geliştiriyor

Katlanabilir telefon sektöründe en çok dikkat çeken markalardan birisi olan Samsung, bugüne kadarki süreç içerisinde katlanabilir telefonlar için en başarılı marka olarak değerlendiriliyor. Şirket ikiye katlanarak kullanılabilen modellerde, şimdi ise farklı bir katlama sistemi üzerinde çalışıyor. Daha büyük ekranlara ulaşılabilmesi adına 3’e katlanabilir akıllı telefon için patent başvurusu yapan Samsung, bu konuda ne kadar iddialı ve kararlı olduğunu da gösterdi.

Samsung yeni patentiyle dikkat çekti!

Patent ile ilgili bilgilerin gündeme gelmesi ile birlikte şirketin akıllı telefon sektöründe yeni çalışmalar yapmak istediği net bir şekilde görüldü. Z şeklinde katlanarak büyük bir panele sahip bir şekilde kullanım sağlayan telefonda iki farklı menteşe sistemi kullanılıyor.

Bu menteşelerden bir tanesi Galaxy Fold 3’te görmeye alışkın olduğumuz içe doğru katlanma prensibine sahip olurken diğer menteşe Huawei Mate X modelinde gördüğümüz dışa katlanma çalışma sistemini benimsiyor.

Yeni model ile ilgili yapılan ilk incelemelerde arka tarafta yer alan 3’lü kamera kurulumu dikkat çekti. Bununla birlikte USB bağlantı noktası, ekran kalemi ve ekran altı kameralar patentte yer alan diğer yenilikler arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir