Kategoriler
Bilim

SpaceX’ten 52 Starlink uydusu daha!

Uzay teknoloji şirketi olarak Elon Musk tarafından kurulan ve kısa süre içerisinde faaliyetleri ile tüm dünyada dikkat çeken SpaceX, uzaya 52 Starlink uydusu daha fırlattı.

Yüksek hızlı internet hedefleniyor!

İnternet projesi ile uzun zamandan beri yeni bir hedefi yakalamaya çalışan şirket, dünya genelinde yüksek hızlı internet hizmetinin sunulmasını hedefliyor. Bu amacın gerçekleştirilebilmesi adına ise uzun zamandan beri pek çok farklı uyduyu benzer şekilde yollayan SpaceX, proje kapsamında yeni bir gönderim daha yaptı.

Yapılan yeni gönderimde Falcon 9 roketi ile fırlatma gerçekleştirildi. Yerel saat ile 04.41 itibarı ile gerçekleştirilen uçuşta, herhangi bir sorun olmadığı ve projenin hedeflendiği gibi devam ettiği ifade edildi. Düzenli bir şekilde yapılan fırlatmalar ile birlikte proje için yeterli sayıda uydu gönderildiği takdirde bir sonraki aşamaya geçiş yapılacak.

Artık herkes alıştı!

Uyduların gönderilmesi sırasında özellikle arka arkaya ışık saçılması, Türkiye ve dünyanın pek çok farklı noktasında uzaylı ve UFO gibi tanımlamaların yapılmasına neden olmuştu. Ancak gönderilen uydular nedeniyle böyle bir durumun ortaya çıktığı anlaşıldıktan sonra dünya genelinde bu durum da normal karşılanmaya başlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir