Kategoriler
Oyun

Steam, eşzamanlı kullanıcı sayısında yeni bir rekor kırdı!

 

 

Oyun oynamak isteyenlerin en çok tercih ettiği platformlardan birisi olan Steam’de yeni bir rekora daha imza atıldı. Ocak ayı içerisinde aktif kullanıcı sayısında yeni bir rekor kıran Steam, böyle eşzamanlı 28 milyon oyuncuyla erişilmesi zor bir başarıya ulaştı. Mevsim indirimlerinin devam ettiği sürede, ilginin yükselmesi rekoru da beraberinde getirdi.

Steam, 28 milyon aktif kullanıcıyı gördü

Korona virüs döneminde evlerde kalınan sürenin artmasıyla birlikte oyunlara ilginin yükselmesi, Steam için de rekorların arka arkaya gelmesini sağladı. Steam’de olduğu gibi Netflix ve Discord gibi uygulamalarda da yükseliş görülmüştü. SteamDB’ye yansıyan son rakamlarda platformun eş zamanlı 28 milyon aktif kullanıcıya ulaşması, yeni bir rekorun da ortaya çıktığını gösterdi.

2019 yılının Ocak ayında aktif kullanıcı sayısı 17.6 milyonken bu sayının üç yıl sonra 28.2 milyona ulaşması hayret verici. Arada epey büyük bir fark söz konusu ve zaten bu fark ancak pandemi gibi sıra dışı bir olayın varlığıyla açıklanabilirdi. Kendini eve kapatan insanlar oyunlar oynayarak vakit öldürmeye çalışıyor ve bunu yapmak için en iyi servislerden biri Steam.

9 Ocak verilerine baktığımızda en çok oynanan ilk 5 oyunun pek yabancı gelmediğini görüyoruz. 881.051 oyuncu ile Counter”-Strike: Global Offensive ilk sırada, ardından DotA2, PUBG, Apex ve GTA 5 geliyor. Kabul edelim, GTA 5’in ilk 5’e girmiş olması biraz şaşırtıcı. Diğer oyunlar ise ilk 5’ten düşmeyenler olarak zaten aklımıza kazınmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir