Kategoriler
Nasıl Yapılır Teknoloji Haberleri

Suyla Temas Eden Telefonu Kurtarmak İçin Uzmanların Tavsiyelerine Göz Atın: Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Uzmanlar, suya düşen telefonları kurtarmak için kullanıcıların adım adım yapması ve yapmaması gerekenleri açıklıyor. Telefonun sıvı ile temas ettiğinde yapılan yanlış müdahaleler telefonun ciddi hasar görmesine neden olabilir. Bu nedenle, sıvıya maruz kalan telefonu kurtarmak istiyorsanız dikkatli olmanız gerekiyor.

Uzmanlar, panikleyip hatalar yapma eğiliminde olan kullanıcılara rehberlik ederek sıvıya maruz kalan telefonları hayata döndürmek için doğru adımları sıralıyor. Telefonun içindeki önemli verilerin, fotoğrafların ve anıların kurtarılmasını istiyorsanız bu adımlara dikkat etmeniz önemlidir. İşte bu adımlar:

Telefonunuzu hemen suyun içinden çıkarın.
Telefonu kapatın ve kesinlikle açmayın.
Batarya, SD kart ve SIM kartı çıkarın.
Telefonu havluyla kurulayın. Ardından telefonu pirinç dolu bir kabın içine yerleştirin ve 24 saat boyunca burada bekletin. Pirinç, telefon içindeki suyu ve nemi emecektir.
Sıvıya maruz kalan telefonla yapmamanız gerekenler ise şunlardır:
Telefonu açmaya çalışmayın.
Telefonu pirinç dolu bir kaseye koymayın.
Telefonu kedi kumu veya silika jeli içine koymayın. (Bu yöntemler geçici çözümlerdir ve telefonunuzu tamamen kurtarmaz.)
Saç kurutma makinesi gibi cihazlarla telefonu kurutmaya çalışmayın.
Sonuç olarak, yapılan çalışmalar, telefonu sadece havada kurumaya bırakmanın daha etkili ve doğru bir yöntem olduğunu göstermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir