ANASAYFA Telefon Apple, iOS 18 ile birlikte tüm bu uygulamalarını da güncelleyecek

Apple, iOS 18 ile birlikte tüm bu uygulamalarını da güncelleyecek

Apple, iOS 18 ile yapay zeka teknolojisinin yanı sıra yerleşik uygulamalarda da yenilikler yapmayı planlıyor. Bu güncelleme ile işletim sisteminin her alanı daha kullanıcı dostu ve verimli hale getirilecek.
yazar
Sedat Ocak
İmtiyaz Sahibi
Apple, iOS 18 ile birlikte tüm bu uygulamalarını da güncelleyecek

GenAI ile Apple'ın iOS 18 Güncellemesi

Apple, iOS 18'de sunmayı planladığı en önemli yeniliğin üretken yapay zeka GenAI olacağını duyurdu.

Yenilikleriyle Dikkat Çekecek

Yapay zeka konusundaki yükselen trendi göz önünde bulundurarak, Apple'ın GenAI özelliklerini iPhone'a entegre etmek için fazla zaman kaybetmeyeceği belirtiliyor.

Uygulama Güncellemeleri de Geliyor

Apple, önümüzdeki iOS 18 güncellemesiyle birlikte birçok iPhone uygulamasını güncelleyerek kullanıcı deneyimini artırmayı hedefliyor.

WWDC 2024'ün en çok konuşulan konularından biri olması beklenen yapay zeka, Apple'ın iOS 18'deki en önemli özelliklerden sadece biri olacak.

Bloomberg'den Mark Gurman'a göre, Apple'ın iOS 18 sürümüyle birlikte Notlar, Posta, Fotoğraflar ve Fitness gibi uygulamaları da gözden geçireceği belirtiliyor.

Ayrıca, sızıntı kaynaklarına göre Notlar uygulamasının yeni özellikler kazanacağı ve iPadOS'a Hesap Makinesi uygulamasının ekleneceği de konuşuluyor.

Apple'ın Safari internet tarayıcısı için geliştirdiği Safari Tarama Asistanı sayesinde yapay zeka desteğinin tarayıcıya da entegre edilebileceği düşünülüyor.

Henüz doğrulanmamış olsa da, Haziran ayında başlayacak WWDC 2024 etkinliğiyle birlikte iOS 18'in beta sürümünü kısa sürede deneme fırsatı bulabileceğiz.

Otonom araçlarla meydana gelen son kaza: Araştırmalar ne gösteriyor?

Otonom araçlarla meydana gelen son kaza: Araştırmalar ne gösteriyor?